Interesantan,a pomalo i glup problem...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vucko, Dec 6, 2005.

  1. Vucko

    Vucko Novi član

    Prije par dana mi je HDD totalno prolupao (Maxtor 40 Gb)...

    Vidim ga u Bios-u, device manageru, my computeru,ali ne mogu mu pristupiti, ne mogu do podataka na njemu nikako da dodjem...

    Ima li ko kakvi udeju kako bi se to moglo rijesiti, bez gubitka podataka...

    Ostatak konfiguracije ako je potrebno u potpisu...
     
  2. Miko

    Miko Aktivista

    Pa ako znas raditi u DOS-u mogao bi nesta skontati da recimo ako imas dvije particije da kopiras na drugu. A druga opcija ti je da recimo ako nemas dvije particije da pokrenes partition magic neku stariju verziju iz dos-a i da kreiras drugu particiju pa da se opet igras prebacivanja podataka. Treca opcija ti je najlaksa idi kod nekoga ko ima racunar i spoji kod njega svoj disk ( mislim samo dodas svoj na recimo drugi kanal) i prebaci podatke na njegov disk i onda formatiraj svoj disk.
    Pozdrav
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probaj na svom racunaru nabaciti neki prog za data recovery .... na majorgeeks imas bruku na izboru pusti da odmelje image diska i onda vadi sta ti treba
    naravno nakon toga low level format
    imas ga na maxtorovoj stranici maxblast i naravno chekiraj disk na advanced
     
  4. Vucko

    Vucko Novi član

    Ma znam nije to problem, ali HDD ima smao jednu particiju i pun je do jaja, stavljao sam na drugi comp isti djavo ne mogu uc u njega, da ja koako mogu uc u njega pokupio bih svoje podatke, a njega objesio na zid pored ostalih trofeja koje sam upokojio ili jednostavno zamjenio jer su slabe komponente :D
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Metni ga na zid odmah! :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    jel to sistemski disk i jel pun totalno do kraja?
     
  7. Vucko

    Vucko Novi član

    Nije sistemski, pa mozda oko 1Gb free prostora ima...
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    a uvjet je sačuvati podatke?
     
  9. Vucko

    Vucko Novi član

    Da, meni trebaju podatci, HDD mi ne treba ako oces dam ti ga kad izvucem podatke nece on mene vise hebavati u zdrav mozak...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    malo smo daleko prijatelju :D

    si ti ispitao to sve na bad sectore?
     
  11. Vucko

    Vucko Novi član

    Hmmm, ispitan je na sve moguce nacine.

    Ali opet nista
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam isti prblem sa memory stickom :):) svi ga prepoznaju, ali mu ne mogu pristupiti....