Internet preko Bluetootha?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Jan 23, 2009.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo vec danima se zezam sa ovim i nikako da uspijem, pa da pitam vas, mozda se ko susreo sa ovim problemom.


    Imam net na PCu (ADSL, znaci imam konekcije na net i LAN sa modemom), i htio bih da pristupam internetu sa mobitela, preko bluetooth adaptera koristeci ovaj net na PCu. Tj da surfam na mobitelu preko ADSL konekcije.

    Na netu ima podosta vodica, al nisam nikako uspio. Negdje valjda grijesim. Pokusavam preko Bluetooth PANa (Personal area networking-a). Sa Bluesoleilom napravim taj PAN, i mob se uredno poveze, i na mobitelu sam napravio profil da se konektuje preko bluetooth konekcije, ali ne uspijevam nista otvorit. Inace, u bluesoleilu ima par opcija vezanih za PAN servis, tj ovaj Work mode u kojem imaju tri opcije: 1. Set up Bluetooth PAN, 2. Access LAN network 3. Access Internet.

    Druga i treca su posebno zanimljive, jer odokativno izgledaju kao ono sto trazim, i probo sam ih obje ali ne ide. Tamo kad gledam u Network connections, postoji aktivnost na BT PAN mrezi, ali samo pod "sent". Ja bas probam, otvorim Minioperu na mobitelu i probam req za neku stranicu, i tamo se par bajtova povisi kad god kliknem, al se error pojavi na mobitelu da provjerim konekciju.

    Mobitel je inace Sony Ericsson K550i, na W610 R6 softveru, i BT PAN je podrzan u servisima.

    Probavao sam sa sharingom konekcije, pa sam pokusho bridgovat LAN i PAN ali isto bez uspjeha.