"Iphone 4 update"

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by whiteshark, Mar 11, 2012.

  1. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Pozdrav,
    Posjedujem iphone 4 kojem je instaliran ios 5.0.1, koji je takodjer jailbreakovan,a otkljucan pomocu gevey kartice na basebandu 04.10.01 eh sad buduci da nisam neki pobornik jailbreaka, htio bih da uradim update na ios 5.0.1 ali da ocuvam ovaj baseband kako bih mogao normalno da ga otkljucam i da nemam jailbreaka vise.
    Naime ja sam vec pokusavao postupak update preko redsnow-a, znaci red snow mi napravi update koji trebam odraditi preko itunsa, medjutim javila mi se greska 3194 koju sam rijesio, ali za tim mi se javlja greska 1600 koju sam pokusao rijesiti pomocu ireb-a, medjutim bezuspjesno, ista greska tj.1600 se i dalje javlja.

    Eh sad bih vas zamolio da me uputite na pravi put :)

    Hvala
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: "Iphone 4 update"

    Taj error se javlja nakon izlaska iOS 5.1, jer apple više ne potpisuje 5.0.1.
    Sada na 5.0.1 možeš samo ako si nekad prije bio na njemu i imaš sačuvane SHSH blobove za isti kroz Cydiu ili TinyUmbrellu.

    Ako imaš SHSH reci da ti napišem kako da ih Redsn0wom prišiješ na custom IPSW koji ćeš kreirati kroz Redsn0w kako bi izbjegao podizanje basebanda.

    Al nejasan si mi jel hoces update na 5.1 ili 5.0.1?
     
  3. whiteshark

    whiteshark Novi član

    ja sam vec na 5.0.1, a htio bih ga ubaciti ponovo cisto da mi bude normala mob, regulara :)
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jesi li imao jailbreak na 5.0.1 tj imas li u Cydii sacuvane SHSH blobove?

    Ako imaš SHSH, upute slijede u spoileru.

    Pošto sam u zadnje vrijeme primjetio da dosta korisnika ima probleme pri restore-u
    njihovih iUređaja na iOS 5.0.1 koji Apple više ne potpisuje iako imaju uredno sačuvane
    SHSH blobove bilo na Cydia serverima ili kroz Tiny Umbrellu, evo par uputa kako izbjeći
    errore pri restore-u na iOS 5.0.1

    Kao što znate Apple nakon izlaska iOS 5.1 više ne potipisuje iOS 5.0.1, pa je za restore
    na iOS 5.0.1 potrebno imati sačuvane SHSH blobove na jedan od dva gore navedena
    načina.

    Da bi izbjegli errore pri restore-u sada je neophodno zakačiti ili prišiti SHSH blobove za
    custom FW kroz Redsn0w ili iFaith. Slijedi objašnjenje za Redsn0w.

    Najnoviji Redsn0w možete preuzeti ovdje:

    Code:
    https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.10b6.zip?attredirects=0&d=1
    1. Pokrenite Redsn0w

    2. Kliknite Extras > Custom IPSW i odaberite oficijelni IPSW fajl da bi napravili Custom IPSW

    3. Kliknite Extras > SHSH blobs > Stitch i odaberite Custom IPSW koji ste napravili u koraku 2. Kliknite na dugme Local u okviru
    blobs, te odaberite odgovarajući SHSH fajl koji se u Windowsu nalazi na lokaciji C:\Users\USER\.shsh (u zavisnosti na koji iOS restore radimo
    taj SHSH ćemo ovdje odabrati).

    Sada će Redsn0w prišiti SHSH fajl na custom IPSW i na istoj lokaciji gdje se nalazio Custom IPSW će biti novi fajl sa prišivenim SHSH blobovima.

    Ime custom fw fajla sa prišivenim blobovima će biti slično ovome: xxxxxxxxxxxxx_NO_BB_iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw

    4. Ubacite telefon u DFU mode pomoću iReb alata. Uradite restore preko iTunesa, čuvajući tipku SHIFT kliknite RESTORE te odaberite
    Custom IPSW sa prišivenim SHSH blobovima koji ste kreirali u koraku 3.

    Ako se jave neki errori, potrebno je očistiti sve apple linije u hosts fajlu, spremiti ga i restartovat računar, te ponoviti restore.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Da imam jailbreak na 5.0.1 ali nisam sacuvao SHSH blobove, ali cu to da odradim sad i krecem na update po tvojoj shemi iznad pa javim sta se desava.
     
  6. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Nastao je problem program iSHSHit koji sluzi za skidanje SHSH blobova mi kaze da ne moze sacuvat blobove s mog iphone jer je na njemu ios 5.0.1...
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    iTunes ne vrsi vise potpisivanje 5.0.1 bloba, jedino mozes probati sa Cydie to skinuti preko TinyUmbrelle. Da provjeris ima li Cydia to, otidji u nju pa vidi na onom pocetnom screenu sta pise koje blobove ima za taj UUID.
     
  8. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Na cydia na pocetkom screenu znai skroz u vrhu pise SHSH: IOS 5.0.1
     
  9. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Uspio sam skinuti SHSH blobs i prikacio sam ih uspjesno na custom IPSW, evo upravo radim restore preko itunesa, samo da ispadne ok sve
     
  10. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Sve se ok zavrsio imam IOS 5.0.1 bez jailbreaka, ali sad imam drugi problem, buduci da otkljucavam pomocu gevey kartice, sad mi iphone trazi aktivaciju i ne znam kako da to odradim, zaglavio na aktivaciji
     
  11. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Sve se ok zavrsio imam IOS 5.0.1 bez jailbreaka, ali sad imam drugi problem, buduci da otkljucavam pomocu gevey kartice, sad mi iphone trazi aktivaciju i ne znam kako da to odradim, zaglavio na aktivaciji
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam dobio od sestre iz USA iphone koji je bio na at&t mrezi i svaki puta kada update-ujem trazi aktivaciju i moram ubaciti at&t karticu da uradi aktivaciju i tek onda mogu dalje.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    "Iphone 4 update"

    Samo pokreni Redsn0w klikni jailbreak, ubaci tel u dfu i štrihuraj samo install cydia i to je to. Nemoj slucajno da oznacis deactivate!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zar on ne rece da nece vise da jailbreak-a?
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    "Iphone 4 update"

    Ah pardon sad upratih, onda samo originalni SIM, nek trkne do kojeg servisa oni imaju tih kartica ako je sa AT&T.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I doci ce na isto kao sto je bilo na pocetku teme :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako isto, nece biti jailbreakovan!?
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Čovjek je i htio svjež restore na isti iOS samo bez JB.
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re:

    Ma mislio sam na ovaj komentar, Dino uleti.
     
  20. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Decki svejedno hvala, sad znam cijeli proces restore-a a i jailbreaka iako ga nisam htio opet sam se vratio na pocetak tj. jailbreakovao sam iphone opet jer nije bilo drugog nacina da ga aktiviram, mozda kad nekad, negdje nabacim AT & T karticu onda necu morati jailbrakovati :D... Hvala jos jednom i pozdrav :)