Izbor grafičke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sgt. bull, Jul 5, 2012.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Zakleo bih se da sam negdje vidio temu za izbor ali nema veze. Dakle, treba mi nova grafička, 350 km max, za igranje. Ostatak konfe je 2500k (nije oc još), 24" monitor, p8p67le... Radnja u Sarajevu, po mogućnosti Plus. Vidio sam da imaju HD6870 (VGA POWERCOLOR ATI HD6870 1GB/DDR5/256bit - 351km) po dobroj cijeni, ali me kopka jer nisam siguran da li valja ili da idem na nešto drugo? Svejedno je da li je nvidia ili asus, ati, amd, štaveć. Napajanje je chiftec, 600w.
    U obzir ne dolaze pikovi i polovne.

    Evo šta sam ja gledao da je ok:

    Gigabyte HD 7770
    POWERCOLOR ATI HD6870

    Kako skontah, razlika je u tome što je 7770 novija generacija i kažu da manje troši. Gledao sam još i 560-ku ali nažalost, izvan je moga cijenovnog ranga.
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Što ne pik ? Ako je novo sa garancijom , možeš hd6870 naći ispod 300KM !
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD6870 je oko 25% brza od HD7770, tako da obavezno ici na HD6870 model..

    HD7770 je sporija i od HD6850 za nekih 10%..


    Ja da kupujem NOVU karticu u IT radnji do 350KM isao bih na HD6870..
     
  4. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    @joyjoy: Šuhveli sam kad je u pitanju kupovanje elektronike.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne otvaram novu temu, u kratko na koju od ove dvije bi isao:

    Gigabyte GeForce GTX 660Ti 2048MB
    ili
    Gigabyte Radeon HD7950 3072mb Windforce

    Hvala.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uh, Gigabyte HD 7950 WF. Hladna, tiha, factory OC, ne gubi se sa filterima kao GTX 660 Ti, i bolesno se clocka, moguce preko 1100 MHz izvuci.
    Hmm, sad zivis u Sweden ili?

    Recenzija iznad je dobra, ali ipak AMD je dodao veoma dobar boost cijeloj HD 7000 seriji sa 12.6 i 12.7 driverima, pogotova za BF3.
    EDIT: Ipak vidim da pise 12.8 da je koristeno za review, ali opet duboko sumnjam da i jedan recenzent ima vremena da testira cijelu HD 7000 seriju sa novim driverima. Pokuljeno je toga 90% sa starih chartova.

    I da BF3 nije jedina igra na svijetu.

    Kao sto sam i mislio isti fps za HD 7870 i u njenom testu koji je rađen sa starijim driverima, i u GTX 660 Ti testu koji je navodno rađen sa 12.8 driverima.
    HD 7870 sam uzeo kao primjer samo.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao bih ipak da se ide na radeona,ako ni zbog ceg drugog onda zbog daljnje prodaje kad dodje vrijeme za to. Inace windforce cooler na tim grafama su odlicni.

    I jos da dodam BF3 nije jednina igra na svijetu.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD7950 je jaca karta prvenstveno zbog 3GB VRAM-a i 384bit sabirnice.

    To se osjeti kada si na vecim rezama i ukljucis AA, tada je 192bit sabirnica na GTX660 TI usko grlo (citaj bolji min FPS na AMD karti)

    Pogotovo ako mislis overklokati kartu onda je HD7950 pravi izbor, na 1000/1500MHz HD7950 je brza od stock HD7970.

    Ja drzim svoju na 1050/1575MHz i samo je 5% sporija od GHz modela HD7970 koji radi na 1050/1500MHz.

    GTX660 Ti je dobra karta ali nije bas zacjenjena korektno,ako su cijene kartica priblizno iste onda idi na AMD.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Zeleni,

    Hvala, bas mi juce jedan kolega spomenuo Sweclockers a vidio sam da i je i onaj free frakt kao neki njihov kupon ili stagod. Prvo SFI pa onda "domace stranice".

    @Ostali,

    Zeleni mi je preporucio Radeona, ali nazalost ga nije bilo u toj prodanici gdje je kao ponuda dolazila graficka + 3 igre za manje od 3000kr sto je blizu 600KM, doduse sad je Euro pao pa se i kurs malo izmjenio. GTX je malo skuplji, za jedno 20tak maraka, to su mi preporucili iz trgovine jer Radeona nema na lageru vise, pa reko da ne smaram vise Zelenog na PM da ovako globalno upitam. Drzavu sam promijenio, ima evo punih mjesec dana, na red je dosla masina. Sinoc sam narucio procesor, neko snizenje bilo pa sam ga dobro ugrabio.

    Bas sam i Radeona nasao na drugoj stranici, ali nema ponudu 3 igre uz njega, pa eto ga, odluka je pala, radeon it is.