Izbor izmedju par kartica u PC Plusu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Seadboy, Feb 3, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, ja sam podatak preuzeo sa Xbitlabsa, mjerenje potrosnje kartica koje oni tradicionalno rade, imaju maticnu posebno prilagodjenu za to, naravno, mjere i sa PCI-E konektora. Link:
    http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... html#sect0
    Ono sto moze biti objasnjenje je da su oni izrazavali "peak 3D", vjerojatno je u stvarnosti potrosnja slicna, kao sto si ti mjerio.

    @hurma: to sa PCI-E konektorima je ionako glupost, bilo je kartica koje su ga imale (poput 7900GS), a te kartice su trosile 40-45W, daleko ispod 75W koliko moze ploca isporucit preko PCI-E slota.
     
  2. sow-pro

    sow-pro Aktivista

  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hvala sto si nam otvorio oci.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hurma opet hejta, ja bi uzeo 9800gt
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    da je njih natjerat da ovdje kupuju jedno pola godine do godinu dana,da osjete koje je ovo deranje :evil: ljudi smilujte se pa otvorite i ovdje koju radnju :mrgreen:

    9800GT,licno ne bih davao 100KM vise za 4850,jer meni i nebi trebalo na ovom monitoru(19") ;)


    EDIT:ja nigdje ne vidim nove grafe u PCPLUSu :|
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    pa majku mu, ko' da je Zenica na drugom kontinentu, halalis 15 KM za bus kartu i dodjes. Za 3 sata si opet kuci..
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    fakat , jos bacis dzir Barscarsijom :p
     
  8. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pa nema na stranici ali ima u radnji, ne znam sto nisu osvjzili stranicu.
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Eh kad smo tu, danas mi kolega rece da je 3870 bolja od 9800GT.Kaze taktovi i to vece.Ne vjerujem, sta vi mislite?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kolega bulazni,jel jaci pentium D na 3,2ghz od Core2Duo 2,4ghz eto ima vise taktove :?:
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Stranica im je uzasna i nije update-ovana odavno...
    Koristi EDIT drugi put
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    znas kako je bilo tebi ovdje kad si dosao,ja ti kazem da dodjes do autocentra ti odes do soping centra.mozes onda zamislit kako je meni kad tamo odem :roll: halalim 15KM za bus i onda jos 15 za taksiranje :|
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zovi mene da ti pokazem :mrgreen:
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Mene od Sa jedino odbija voznja po gradu. Nikako ne volim voziti tamo, jedino do mercatora i sl. gdje je lako parkirati, inace ostavim auto na grbavici kod rodje i fino na trolejbus :mrgreen: Nema sanse da bi bez nekog sarajlije nasao Barico.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    samo zamislis Sarajevo kao jednu spljostsenu plohu :D , na jednom kraju je Carsija na drugom Ilidza.Sva naselja koja bi te trebala interesovati sto se tice hardvera su izmedju. Prije neg krenes, nazoves odredjenu radnju i pitas u kojem je naselju, a onda sjednes na bilo koji tramvaj (sem keca, cetvorke i sestice) i koga god pitas gdje je stanica za odredjeno naselje - reci ce ti. Tako da nema fule. :wink:
    Vala Zoi kad sam ja u roku 15-20 minuta uspio naci tvoju kucu, e vala i ti mozes naci odredjenu radnju (za koju je ipak neko cuo kad ga pitas) :p
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Nije bilo nikog sretnijeg od mene kad sam našao Formel. :D
    EDIT: Isprintao sam sebi kartu grada sa oznakama radnji i onda samo lagano. :mrgreen:
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dobro ste se sjetili. Evo, da izdvojim pick-of-the-day:
    8800GS za 170KM (pwna HD4670 koja se prodaje po istoj cijeni)
    9600GT za 215KM
    HD4850 za 335KM
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sad, 8800GS pwna 4670 jedino u foldingu. Bas naprotiv, HD4670 puno manje trosi, a nema ni PCI-E naponski konektor. Po performansama su obje izjednacene sa HD3850.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    https://hardwarebase.net/recenzije.php?a ... ika%C5%BEi

    :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018