Izbor Zvucnika

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by farukA, Feb 5, 2009.

  1. farukA

    farukA Novi član

    E, volio bi da mi kazete koje zvucnike da uzmem il bilo sta drugo, samo da je kvalitetan zvuk. Zvucnike do jedno 450 KM.
    HVALA!, i po mogucnosti da se ima uzet u tuzli il negdje da nije daleko... :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za kompjuter? HIFI? Za kucno kino? Odnosno stereo, 2.1, 5.1 ili nesto cetvrto? Aktivne ili pasivne?
     
  3. farukA

    farukA Novi član

    Za PC 5.1, znaci za muziku, pc igranje igara i sl... 5.1 il 2.1 svejedno samo da su dobri i prvenstveno blizu tuzle da se mogu uzet. :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo radnji sto ja znam (genelec i ingel) nemaju neki izbor. Da ti kazem da se protegnes pa da kupis Z5500, morao bi se dobro protegnuti. Logi g51 isto nisu losi, ali ne vrijede tih para. Vidi po tim tuzlanskim radnjama ko ti moze nabaviti z2300. Mislim da ces s njima biti poprilicno zadovoljan. Trebali bi biti oko 300KM.
     
  5. farukA

    farukA Novi član

    hmm, taj Z5500, je dobar kvalitet ?
    vidio sam da kosta oko 570 KM.
    Mozda ga uzmem ipak, kad imadnem pare :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je cijena bez pdv-a, mislim. Mislim da je blize 670. :D I da, to su otprilike najbolji "pc" zvucnici koji se mogu kupiti na nasim prostorima.
     
  7. farukA

    farukA Novi član

    hehe, pa jes i skupo :D
    A mozete li mi rec, sad jel mi bolje da uzmem kucno kino kakvo dobro, posto mislim da su zvucnici dobri i od njih, ?
    neda mi se dat 600 KM, to je vec puno :D
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa uzmi z2300. Sigurno ce svirati bolje od bilo kojih neo, bira, vivax i inih kucnih kina koje mozes kupiti za 450KM.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I imaju dovoljno snage da ti sobu naglavacke okrenu.
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Naravno, imas neku bolju zvucnu?Jer nema bas smisla kopcati na nesto slabije...
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Z2300 sviraju na svom maximumu na integrali.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Sve dok nisu na kakvom IDT high definition fušu.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Upravo imam tu kombinaciju i svijraju isto kao na prosloj proci, i na ploci prije te...
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Ja sam ostao poprilicno razocaran downgradeom sa soundstorm-a na ovaj, ali eto to je ipak bio Soundstorm, a ovaj je pretpostavljam tu negdje u rangu sa Realtecom.
    Nego sto se tice z2300 to su fakat beton zvucnici, ono bas izbijaju zrak iz pluca, ali ih je nedavno neko maznuo iz Plus-a (mozda sulu upravo :) ) po dobroj cijeni cini mi se oko 270km, gdje bi se to jos moglo naci a da nije nafurana cijena?
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Soundstorm je samo jak DSP nema veze sa kvalitetom zvuka. Ja sam svoje uzeo evo haman druga godina.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Uzmete Audigy 2, X-Fi pa cete viditi kakva je razlika :)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    :lol: Ma nema, puca od razlike.

    Kako raja nece dokuciti, hi fi je nesta sasvim drugo i nema veze sa jacinom zvucnog cipa.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HiFi na PC-u i u autu su smjesni koncepti imho. :smt005
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne nuzno, sve dok se ima dobar DAC. Ima sasvim pristojnih eksternih rjesenja.

    Za auto se slazem. :D