Izgorili coax kablovi (TV)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Dec 30, 2013.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Evo samo da ostavim za buduce generacije...

    ...uglavnom desilo mi se da dodjem kuci s posla jednog dana i zateknem smrad u sobi...gledajuci naokolo vidim da je coax kabal koji ulazi u TV skroz izgorio, tj istopila se i plastika i metal i izolacija...

    15 dana poslije, izgubim sliku i na ostalim TV-ima u kuci. Ispostavi se da je 1 stari TV (10tak godina star), vracao napon, pa su mi pregorile skoro sve kablovske instalacije u kuci...srecom nije bilo nikakve stete na uredjajima, osim sto vise necu koristiti taj stari TV :D

    Ekipa iz HS-a je urgentno dosla i popravila sve, medjutim ostavili su meni da provjerim jos eventualno da li je sve uredu sa nulom, posto smo u ovoj godini mjenjali brojilo/sat za struju. E sad mene zanima kako to mogu provjeriti, da li je sve uredu sa uzemljenjem ? :D
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Provjeri na vodovodnim instalacijama, tj na cijevima koje idu u veliki bojler u kupatilu. Ako ti 0 nije dobra tu ce da ti pokaze tako sto ce da se cijevi griju i da peckaju na dodir (pazi da ne zagines, pa koristi brifer).

    Meni se to desilo na stanu prije 3 - 4 godine, neko je prckao oko satova na mom spratu i oborio moj sat (bez sale), otkacila se 0 pa je cijeli stan vukao 0 sa cijevi na boljeru, koje su prilikom toga se grijale i topile se (flexi armirana crijeva). Dobro pa iko nije povrijedjen.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Hvala, provjerim cim dodjem kuci.