Jeli moguce???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pentium4-athlonxp, Jun 7, 2007.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Da ce stock cooler bolje ohladiti venica 3000+ od zalmana u sigu??

    Citam recenzije sa pcexperta i 3200+ u idlu 48C, max load 54C, na max brzini zalmanovoj..

    Trenutno u sobi na mom venicu stock cooleru temp ne prelazi 40C pod loadom 47????

    Jeli ovo moguce??? Da stock hladi bolje nego zalman?? Ili se meni cini????
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7000-Cu je sigurno bolji od box-a. Jedino sto box moze ic do 5000rpm pa tad mozda bolje hladi. Ali je u tom slucajnu nesnosno glasan.

    Stavi Zalmana pa ces vidjet da ce temp bit manje nego sa stock coolerom. Opet kazem, osim ako box nije na 5000rpm.

    BTW ne pokazuje nijedna maticna tocne temp, svaka laze, na nacin da neka pokazuje vise, a neka manje. Razlike mogu biti drasticne.
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    u pravu je stevie, samo ako box nije na nekoj brzini u pm. kod mene box na 2800 i opet se ne cuje puno. a svaki program drugacije kaze od biosa, i razlicite su temp u prog. glupost cista, nikad nece ispraviti ovaj bug, ni jedna maticna nije 100% tacna
     
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Moj Box hladi 3000+, Newcastle doduse, evo sad 34 idle, al se krece u rasponu 3000-6000 rpm. Nije bas ugodno ljeti nakon dva sata igranja podera usi. :mrgreen: Mislim da sam max imo 55C. :mrgreen:
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    a mogu li ugradnjom jos kojeg coolera spustiti temperaturu, sad za sad ih imam 6, 2 upuhuju 2 ispuhuju vazduh u kucistu, jedan na procu i jedan prikacio ja na graficku jer je na njoj pasivno hladjenje...

    Mozda da 2 coolera stavim oko procesora da raspuhuju topli zrak!

    P.s. MOze li mi neko objasniti na brazaka kako da kloknem venica?? vidim da je nesto zapetljano!

    poZ !
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvih ba 6 kulera? Hajd dobro, isti si ko vedolino, i on za vent kaz cooler.

    Ne, nece ti pomoc nikakvi dodatni ventovi. I to sto imas ti je previse.

    Na proc stavi Zalmana i gotovo.
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    oooojjjj 6 komada. cccc. svasta. nabaci kako kaze stivi zalmana na proc i kakav mali na 7v da izvlaci napolje i et. sem a ko nemas puno hdd-ova pa da stavljas naprijed koji ali sasvim je dovoljno 2, 3 u vrh glave


    ccc, nesh kazem a u mom khucistu ima 6 vent.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Niko se nije rodio naucen :lol: :lol: :lol:
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ma razumijemo se, kod mene je cooler=vent, uglavnom da cujem misljenja koliko cu moci dogurati
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Propeleri u kucistu su kao djeca u kuci. , max. 4 u kuci drzat'. Ako imas vise, ostatak vani cuvaj :D