K: Accelero Xtreme 7970

Discussion in 'Računari i komponente' started by joyjoy, Jul 6, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam ga za prodat al imam ga na grafi i jedva cekam da ga i ti nabavis.Meni ga rodjak donio iz Holandije. Jos je kod mene bila MSI 7950 sa najjadnijim hladjenjem sto postoji,kad sam namontirao accelera ko da sam novu garfu kupio. Mogu se igrat na 1200/1850 al iz nekih sigurnosnih razloga drzim je na 1175/1800 1,15v
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Twin Grozr III , je dobar u suštini (u idle nečujan i dobro hladi) ali kada temp ide do 77C (sada ljeti u nekim naslovima Grid Autosport ,Watch Dogs) ventovi idu na 79% i (pre)bučno mi !
    E sad gledao sam na forumima nekakva se led dioda otkači na pbc i postaje "normalan" tih , ali kad već kvarim garanciju idem na sigurno i neću je mijenjati sigurno do isteka garancije još 2.4 god.
    Klokanje manje više , probao sam ovu downclokat i ništa spektakularno 1-2C manje , nisam undwervoltao... da je verzija bez boosta meni bi bilo bolje tj tiše , .abolime za 5% performanci!
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Promijeni pastu bar :)
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ovaj cooler je EOL , nema ga više nigdje. Ali ima Accelero Xtreme IV 280(X) pa idem preko Ingela nabaviti.

    :roll:
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nego, sada dosta raje ide na more i sl...

    U HR sigurno postoji neka stranica ala nas pik.ba, malo se raspitaj za njihov "buvljak" i mozda ima neko u HR ili slicno...
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze platices minimum 150km za cooler bolje ti je ulozi te pare u jacu kartu tipa R9 290 ili prodaj tu i kupi powercolor R9 280X TurboDuo koja je OC model i ima odlicno hladjenje i veoma je tiha, kosta oko 530KM nova u winwin.ba

    Takodje za manje od 600KM mozes uzeti dvije Powercolor R9 270X PCS+ karte licno sam imao jednu i sporija je od stock HD7970 manje od 10%, u rangu sa HD7950 boost. Veoma je tiha a ne prelazi 65C.

    http://www.winwin.ba/racunari-i-kom...5-dvi-hdmi-axr9-270x-2gbd5-ppdhe-1183655.html

    To su ti neke opcije za razmosljanje prije nego sto bacis pare u cooler.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Konto' sam i na to i samo malo je jeftinije , dogovorio i naručio preko Ingel Tz.
    U Njemačkoj je 110-120KM ,u Hr je 120-140KM kako gdje... malo skuplje je ovdje , sve što je Artic može se poručiti.

    Glomazno je čudovište i možda ću morati mijenjati položaj ssd ali nije frka to , a možda će smetati cooler od chipseta na MB jer i na njemu dođe pasivni cooler na "leđima" ali ni to nije frka samo uštekam
    u slot ispod ista je brzina X16.

    Nudio me sa foruma kolega Vapor X od 7970 (tvrdi da je tiha i propisno hladi) ali ipak idem na Artic.
    :)
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Stiglo ,preko Ingela ,Accelero Xtreme IV 280(X) , http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-xtr ... 280-x.html
    Montaža je bila mukotrpna , par sati , kad stavim u prvi slot grafu gubim usb3(prednji) i jedan fan konektor! Stavio sam u drugi (tj treci zbog 16X)
    https://www.dropbox.com/s/3nk5rimhe2mxs ... 28x%29.jpg
    i ostalo mi je samo prvi pciex za zvučnu utor , sve ostalo je blokirano(prekriveno) , njegova veličina i montaža je minus (naravno i poskup je 150KM) ostalo sve u prilog cooleru , samo sam malo probao , auto postavke fana koji je nečujan(isto idle i Grid AutoSport) temp u loadu 15C niže max 63C a VRM1,2 su svega 2-3C niže i zadovoljan sam!



    Lock.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koje su ti temperature na vrm 1 i 2?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene je bolja situacija,full load doduse sa ventovima na 100% I to klokana na 1250/1850 sa 1,25v nije presla 60c cini mi se cak da je 57c bilo. Ima negdje u HD7xxx temi sam postavio rezultate kad sam to namontirao I testirao.

    Sjecam se da normalnije klokana 1150/1750 u bf3 sa ukljucenim Vsync pa gpu nije na 99% nego varira da sam imao temp koja varira od 49c do 52-3c
     
Thread Status:
Not open for further replies.