K: Dzojstik (onaj ko od "plejstejsna")

Discussion in 'Računari i komponente' started by Nihad, Jun 7, 2006.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Kupujem dzojstik, ali ne onaj sa pendrekom nego onaj drugi tip kao na plejstejsnu, nintendima (je li se ti zovu "gamepad"?). Meni treba za jedan stariji PC.

    Glavni uslov je da se kopca na midi/game uticnicu na zvucnoj karti. Moze i na RS232 (COM port) ako takvi postoje. USB modeli mi ne trebaju. Mora biti iole kvalitetan i da nije izdrndan.

    Ponude ovdje ili na PM, lokacija Sarajevo.
     
  2. Nihad

    Nihad Aktivista

    P.S.: Mozda bih uzeo 2-3 komada (moze i od vise prodavaca).
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ima moj jaran prodaje Trust Sight Fighter Plus, crni, dva dugmica gore kao L1 i L2 na PS-u , 6 dugmica na desnoj strani i onaj krizic na desnoj za upravljanje. Neznam koliko ga cijeni raspitat cu se ,samo da vidim jesi li zainteresovan, moram samo napomenut da nema drivera i da se kopca na port od zvucne karte.

    EDIT: A imam i switch koji ukljucis u port zvucne karte i u taj switch mozes prikljucit 2 dzojstika istovremeno (Singleplayer i multiplayer). Nov je pa eto skontaj hoces li :).
     
  4. Nihad

    Nihad Aktivista

    Je li to ovaj:
    http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=11882


    Meni je bitno da radi na Windowsu 95. Dobro bi bilo ako htjedne radit i na NTu ali nije obavezno.
    Poslat cu ti sad broj telefona na PM pa me ti nazovi ili neka me jaran tvoj nazove da vidimo detalje (cijena itd.).


    A sto se tice tvog razdjelnika, moraju li obadva dzojstika koji se na njega nakace biti ista? Mogu li obadva raditi u istom trenutku?
    Uzeo bih i to dok vidimo cijenu. Ako sredim kupovinu s tvojim jaranom, onda bi bilo najbolje da obadvoje kupim iz cuga, da se ne nalazimo dvaput po gradu, nisam dobar s vremenom.


    P.S.: Ako jos neko ima nesta za ponuditi, bujrum.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    ovaj razdjeljnik koji ja posjedujem ima 1 Player Mode i 2 Player mode, sto znaci da mozes ukljucit u njega samo jedan dzojstik pa da igras ili dva dzojstika istovremeno pa da igras multiplayer sa burazom,sestrom ...

    Sto se tice onog dzojstika isti je kao na slici sa linka nikakve razlike.