K:HD od 1TB

Discussion in 'Računari i komponente' started by tarik, Aug 30, 2008.

  1. tarik

    tarik Novi član

    Dakle, kupio bih ako neko ima da proda, po mogucnosti nov, interni hard disk od 1 TB. U obzir dolaze Samsung i WD
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. tarik

    tarik Novi član

  4. Hardware_Freak

    Hardware_Freak Novi član

    Imas u Plus Computers-u....
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Recenziju ovog drugog imas na ovom site-u.. pa pregledaj, ako ti bas ne treba 1TB, ovo je odlican disk..

    edit: evo sad gledam cijena ovog WD640GB je 140 KM + pdv = 163
    a samsung 1TB 295KM + pdv =345KM

    tako da mozes razmislit o kupovini 2 x WD640GB, raid :) Ovaj disk ti je best-buy..
     
  6. tarik

    tarik Novi član

    na njihovoj stranici ima samo seagate od 1 TB, a nesto mi se ne uzima seagate. Ili cu sacekat da dode ovaj samsung u genelec ili mozda uzmem wd od 750gb.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Bolji je ovaj wd od 640Gb, imas i temu o njemu na ovom forumu, i recenziju to sam ti vec rekao..

    640GB=163KM; 750GB=263KM;
    + ovaj prvi brzi.. skontaj sam :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    1TB Western Digital, GREEN POWER 16mb - 360KM , odgovara li?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj disk je dobar za storage, inace je vrlo spor.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Drug jedan ga prodaje, stigao mu je iz USA, ima racun i sve, disk je koristen 20 dana, on licno daje pola godine garanciju (a liku se moze vjerovati, posten je pravo).
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa kada ga je vec dobio iz usa onda neka ga i prodaje po povoljnijoj cijeni, koristen a skuplji nego u radnji a placen 140$...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Dosao ga je preko 400 KM. Ne znam za prodajnu cijenu, nije moj disk. Ja sam momku stavio ponudu - pa ako hoce, ako nece.
     
  13. tarik

    tarik Novi član

    hvala na ponudi, imam taj disk nov po jefitinijoj cijeni, ali ne ga ne mislim uzimati jer bi mi taj disk trebo biti primarni disk - dakle nesto kvalitetnije mi treba. trenutni diks u racunaru mi je od 500gb, a veci uzimam sto mi vise nije dovoljan kapacitetom, a pored njega imam jos dva manja koji mi sluze za back up materijala, i koja samo palim povremeno tj kada trebam osigurati materijal sa primarnog diska. Inace volim da mi je sve pri ruci tj da mi je vecina stvari na jednom mjestu tj disku, da ne moram roviti po dvd-ovima ili drugim diskovima ako mi nesto treba. Iz tog razloga i uzimam veci disk jer je ovaj od 500 pun ko sibica.
    Mislim da cu uzeti wd od 750 mb jer su mu dobre recenzije a sa ovim od 640 Gb dobijam vrlo malo novog prostora koji ce se brzo popuniti tako da nisam nigdje prispio.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    110GB razlike, nije ni to nesto. Ako ti je malo 640GB, bit ce ti i 750GB malo.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ako ti se isplati dati +100KM za +110GB onda uzmi taj od 750GB.

    Posto si imao love za 1TB~340KM, onda imas i za 2x640GB=326KM, + prodaj svoj od 500GB i eto..
     
  16. tarik

    tarik Novi član

    ti si bas uporan da uzmem taj od 640 :))
    shvatam da je bolja ta racunica koju mi predlazes, ali meni treba prostor a ne raid - uglavnom, tko zna, mozda se i predomislim i uzmem taj :)
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne moraš raditi raid.
    Ali su ovi diskovi definitivno bolji izbor jer su podosta brži i dobiješ 1280GB prostora za manje pare.