K: Logitech G500 ili G500S

Discussion in 'Računari i komponente' started by NAILS, Jan 8, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da je u sto boljem stanju. Jedino ako je kabl ostecen nije frka.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imam prethodnika, g5 plavi, odlično očuvan ako je zanimljivo :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ali imam G500 a G500 i S su isti pa da sastavim jedan cestit. Kod mene je sve ok osim scroll right klika. Nervira me.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kod mene je G500, vec sam ga dva puta rastavljao zbog lijevog klika. Valja nam kad-tad preci na novi model, ovog vise nema u prodaji.
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ja G502. Poslije uradim upgrade na govno g502 lightspeed wireless. Sto se mene tice zavrsio sam sa logitechom. Cim naleti povoljno Razer Basilisk V3 Pro, uzimam njegaa ali bih volio odrzavat u zivotu G500 koliko god mogu. Mozda prelomim i uzmem nov samo su oko 200-400KM. Puno brate.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nažalost i to je vec period kada je logi počeo da štedi. G5 v1 v2 mx518 uz normalno korištenje i dan danas imaju ispravne switcheve.
    A sto ne zamijenis samo switch
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije switch vec je ono malo dugme kao side buttons. Klika ono ali malo teze i izgubilo je ono "klik" kada pritiscem. Isto guma. Morao bih prvo naci zamjensko.

    [​IMG]
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Malo alkohola 96% na stapic za usi i onda pritisces po dugmetu da udje unutra i tako par puta.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mene prije drndali misevi,razer deathadder isto pravio probleme sa klikovima,pravio nesto pa opet isto sranje...na kraju ga bacio.
    Kupio sa neta Reddragon Centrophorus...tek se pojavio brend,solidne cijene bile...narucim ovan mis,platio ga mozda 25 KM i evo jedno 5 godina guli bez da je ijednom zatrzao :D
    Mislim nije ergonomija kao na ovim skupljim misevima ali sekunde me ne boli zglob ili ruka od njega,dobra velicina,ima i tegove za tezinu,ima osvjetljenje...3200 dpi...za FHD monitor i vise nego dovoljno...dok ne crkne ne mijenjam :D
    Tastatura Lycosa mi je ofucana ali radi jos uvijek a nikako da nadjem dobru mehanicku sa odmaralistem za dlanove,jer bez toga ne mogu koristiti,navikao deceniju ipo sa time a ove mehanicke gole ko pistolj :D
    Ako i ima odmaraliste,kosta skoro kao pola tastature...pljacka.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako sam ih i cistio. Lijevi/desni scroll klik sam x puta cistio. Vise se zaprljaju nego bilo koji drugi. Side buttons nisam nikad ali su oni drugi model. Mislim da se pomjerio onaj mali limić pa zato vise ne klika, ali stvara ipak kontakt.

    Odu oni svi vremenom zbog oksidacije pa se tako alkoholom moraju cistiti. Ali ovaj mis mislim imam od 2013-te. Dali su svoje. Dobro uopste radi.

    EDIT: Zanimljivo koliko logitech reciklira. G500 je izasao 2009te. G502 Lightspeed 2022e. Koriste isti toćkic, isto kućiste i isti raspored tipki. Doslovno ga samo izvadio i ubacio u G500. Nisu onu žicu koja pravi klik promjenili. Radi hyper scroll radi kao original:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 8, 2023
Thread Status:
Not open for further replies.