K: "MPEG dekoder" kartu, PCI

Discussion in 'Računari i komponente' started by Nihad, Jun 5, 2006.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Da li neko ima prodati kartu koja je MPEG 2 ili MPEG 4 dekoder?

    Da pojasnim, MPEG2 dekoderi su bili u trendu kada su se DVD-ROMovi tek pojavili. Rijetko koji tadasnji PC (cca. PII 300MHz je bio najjaci) je mogao softverski svirati DVD filmove (to je MPEG2 snimak), tako da su se sa dosta DVD-ROMova isporucivale i ove karte koje su hardverski obavljale sviranje MPEG2 snimaka.


    Dajem primjere: Creative Encore DXR 2, RealMagic Hollywood Plus, itd.


    Ako neko ima MPEG4 dekoder to bi bilo jos bolje.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Kupis ATijevu graficku karticu ona ima hardverski mpeg dekoder.
     
  3. Nihad

    Nihad Aktivista

    Mora biti samostalni MPEG dekoder iz dva razloga:

    1] Racunar je "na" 200MHz
    2] Vec posjeduje Matrox Millennium II 4MB i 3Dfx Voodoo 2 12MB i nisam lud da batalim taj tandem radi tamo neke ATi Rage 128 ili slicno.


    Uglavnom, ako neko ima MPEG2 dekoder negdje zatrpan u ormaru, nek se javne. Ili MPEG4 takodjer.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ne mislim na taj tip, vec na 8500 pa više. A sa tih 200mhz ne vjerujem da ce ici i sa karticom.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    uf nostalgija me uhvati... :wink:
     
  6. Nihad

    Nihad Aktivista

    Sulu, tip racunara koji "pase" za Radeon 8500 u svakom slucaju moze sAm softverski dekodovati sav video materijal, tako da to nije to o cemu pricamo.

    U svakom slucaju tebi hvala na trudu da pomognes.


    Syss, nostalgija ha? Pa ti da vidis ovaj racunar (od 200MHz) kakav je, ti bi pao unesvijest od uzbudjenja. Ne zelim jos da "izadjem u javnost" sa njim dok ga skroz ne sredim (potrajat ce jer tesko je naci neke dijelove koji mi trebaju), ali kad ga sredim bit ce vrijedan zlata.
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    P.S.: Recimo za pocetak da ovaj procesor od 200MHz ne vidjas bas svaki dan (mozda i ne znas za njega).
    Ustvari bit ce u masini dva takva procesora akobogda, samo dok nadjem j*!*ni VRM za drugi CPU
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    samo ti postaj kada složiš :wink:
     
  9. Nihad

    Nihad Aktivista

    Svakako 8)

    Iako je ona odavno funkcionalna (60% posla radim na njoj), samo fale jos neke finese, evo kao sto je ovaj MPEG2 dekoder, SCSI ZIP itd.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel to ona P. Pro masina koju hvalis na newsima onako cesto? :wink:
     
  11. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hm jest. Samo ne znam odakle dobi utisak da je cesto.

    Posto znam da je ovdje 80% clanova foruma igrackog tipa, da biste stekli dojam o snazi i ustimanosti masine, dajem vam podatak da sam na njoj uspjesno igrao Quake 3 Arena na 800x600x16, svi detalji na maksimumu osim gemoetrije (min).

    Probajte to na pentium dvicama i tricama i pola ce ih krkljat.
    Moj komsija imao Celerona 733MHz i mogao je samo sanjati o Quakeu 3.
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Meni i UT i Q3 letili na voodoo 2 i 200MHz 8)
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Jel ti trazis ZIP drive il nesto drugo? Ako je ZIP drive u pitanju imam ja jedan ko nov je sa disketom od 100MB. Ako si zainteresovan mozemo se dogovorit.
     
  14. Nihad

    Nihad Aktivista

    A koji procesor je bio?
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Pentium kec 200MHz. Socket 7 se zvao koliko se sjecam
     
  16. Eustace

    Eustace Aktivista

    da, samo je pitanje koliko. :D gram mozda. :D
     
  17. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ako cemo tako gledati, vrijediti ce onoliko koliko bude vrijedio sav unovceni posao kojeg na njemu uradim.

    Ako cemo tako gledati.

    P.S.: Nemoj me zavlacit u raspravu, nije jos vakat