K: P45 maticna ploca

Discussion in 'Računari i komponente' started by KingT, Apr 3, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kupujem P45 maticnu plocu Asus ili Gigabyte (samo DDR2).

    Trazim neku od navedenih modela:

    Asus:

    P5Q Premium, P5Q Deluxe, P5Q-E, P5Q Pro TURBO

    Gigabyte:

    EP45-UD3P, EP45-UD3R

    Ponude na PM..

    Pozz..
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Tvoja legla?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Otisla na vjecna lovista..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To ti je do napojne bilo,nije joj dobra naponska stabilizacija...:lol:

    Da je bila seasonic i sad bi ti ploca bila ziva :lol:

    A sad na temu,bila je u jarana P5Q deluxe pa javim sutra jel je prodao.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Javi pa mozda se dogovorimo..

    Pozz..
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti je taman dobra prilika da prodas procesor i ram i predjes na AMD. :mrgreen:
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ili na i5 2500K :D Sad davat tolike pare za staru plocu i nema smisla.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo sad cu.. :lol:

    Da prodam CPU i RAM treba mi jos najmanje 500KM za SB setup koje bas i neam pri ruci.. :roll:

    Mada ako ne nadjem sta onda cu da vidim,mozda i AMD Buldozder kada izadje..

    Ma dobro je imam ovu P5KPL-VM G31 pa na njoj vozim ovaj Q9550 na STOCK-u dok se ne snadjem..

    Pozz..
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima jaran dobru plocu Biostar T-Power I45.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ne treba ti bas 500KM. Za te pare sto prodas taj RAM, mozes uzet nov DDR3 i jos da ti ostane :) Plocu svakako planiras kupit, a posto vidim da pucas na high-end P45 ploce, dodas jos malo i uzmes novu P67 plocu. Za CPU ces dodat jedno 200-250KM kad svog udas :) Sve u svemu za 250-300KM mislim da mozes proci + te pare sto si vec planirao dat za plocu. Ali to nije tema ove emisije :D Moj savjet ti je da ne dajes te pare za plocu ako vec imas tu G31, dok ne skupis lovu za sandy bridge ili amd bulldozer ako cekas.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U svakom slucaju o ovome trebas razmisliti jer ta konfa ne moze ici dalje gore...Ja sam dobio priliku da se rijesim 775 i presao sam na AMD, prezadovoljan sam, kasnije po potrebi mogu preci na x6 a cuo sam da ce Asus za 8xx chipsete izdati bios podrsku za buldozer :)
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    To onaj Vaha sa PIK-a ima plocu..

    Ako je on razgovarali smo danas ali nisam za tu plocu jer ima 4 Fazno napajanje za CPU sto mi je premalo za OC C2Quada..

    Ma vidjecu sta dalje,ne zurim nesto bas..

    Ako sta naleti da mi odgovara onda cu uzeti..

    Mada moram jos ispitati ovu P5Q Pro jer mi smrdi na BIOS,koristim mod + SLIC kao i na ovoj G31 a i ona mi zna pokazati identicne simptome (sa ovim C2Q)tj samo pomjeri ventove i nista dalje,tek nakon nekoliko puta starta..

    P5Q Pro nisam toliko pokusavao startati tako da ostaje mala mogucnost da nesto joj proucim..

    Testirao sam RAM i CPU sa P95 i sve radi perfektno tako da ostaje samo ploca (ili BIOS)

    To mi se nije desavalo prije dok nedavno (prije nekoliko dana) nisam flashovao SLIC BIOS na obje ploce.

    Sad koristim ovu konfu sa GF 8500GT u shitty kucistu i no name napojnoj,hahaha kakav downfall.. :)

    Inace ovu G31 koristim sa E6750 procom..

    Hvala momci na savjetima..

    Pozz..
     
  13. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Razmisli dobro i ovoj "Bio -starki" :D . Ja na Biostar TP 45 HP držim Q8300 bez problema na 3 ghz, a išao je i do 3,45 ghz.
    Ova je bolja od moje definitivno.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Q8300 ide na njoj na 3.7 Provjereno
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Deleted..
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    To je 493MHz FSB na Quadu a da li je stabilno to je druga stvar..

    Kada kazem stabilno to znaci u Prime95 Large FFT 12satnom testu (to mogu samo najbolje maticne tipa Asus Maximus Formula II, P5Q Premium i Deluxe a od Gigabytki EP45 Extreme, UD3P i UD3R)..

    P95 Large FFT test se koristi jer on opterecuje direktno FSB i zavisi od vNB, VTT/vFSB i CPU GTL a.k.a. Reference voltaza..

    I moja P5Q Pro je isla na 510Mhz FSB dovoljno stabilnih za bench i igranje (517MHz FSB u SuperPi 1M) ali u P95 Large FFT testu error u roku od 5 minuta jer nije imala napredan set GTL voltaza u BIOSu vec svega nekoliko vrijednosti..

    Max FSB sa Quadom na mojoj P5Q Pro stabilan u 12h P95 Large FFT testu je bio 460MHz FSB..

    Takodje veoma vazna je CPU naponska sekcija kod tako visokog overkloka koja nedostaje toj Biostar T-Power I45 (svega 4 faze)

    Pozz.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bump..
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bump..
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bump..
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bump..