K: socket 370 plocu...

Discussion in 'Računari i komponente' started by vnm_, Aug 21, 2006.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako neko ima kakvu...u sarajevu
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima na buvljaku kod merkatora koliko hoces. :arrow:
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    aha...kolike su sanse da to radi ako kupim :)
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    0,01% :mrgreen:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa realno nekih 10%. ako ti nije mrsko eventualno vracati nekoliko puta, naci ces sigurno plocu koja radi.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    aha...dobro uzecu u obzir tu mogucnost, hvala
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ti ga usmjeravas na buvljak isto kao da kupuje neku anticku preddrugosvjetskoratnu stvar, a ne nesta sta je u bosanskim kucama cesto kao Golf 2 u garazama.

    Da je trazio plocu za 486 ili Pentium 1, buvljak bi mozda i bio jedna od boljih varijanti, ali za Pentium III to nije ni blizu. Vi mislite ako je sada na modnoj pisti aktuelna neka Socket 1456 ploca sa Ultra Zajfer Hajper Trasfort sabirnicom, da je odmah sve sta je starije od dvije godine ograniceno na cigose.

    Ja na modnim pistama vidjam nekakve futuristicke krpice i krpicice, ali i dalje u svakoj prodavnici vidjam i farmerke, pantalone, majice dugih rukava bez kragne, itd. Po vasem "rezonovanju", ove stvari bi trebale postojati jos samo na buvljacima kod teta sa cigarom iza uha.

    A za kupca koji je ovo poceo, savjetujem ti da pitas kojeg dilera dijelovima ako ih znas, jer oni imaju pentium trica "na bacanje", sigurno imaju i plocu za tebe. Druga opcija su ti oglasi, tu ces je sigurno naci.
     
  8. burner

    burner Aktivista



    Upravo sam se vratio s buvljaka... Zanimalo me šta ima.
    :lol:
    Od ukupno 6-7 ploča koje sam vidio, samo je jedna imala bateriju na sebi, skoro svakoj nešto fali ili je slomljeno, na onim za Intel-ove procesore onih postolja za cooler nema... Dvije koje sam "zapamtio", bile su Gigabyte GA-8GEM667 i Matsonic MS8137C+, a mislim i da su "najjače" tamo (o ispravnosti ne bih govorio). Čini mi se da je toga bilo više nekada prije. Ostaje još auto-pijaca u nedjelju i njoj svojstveni računarski antikviteti. Ako ništa - zanimljivo je vidjeti kakve (i kolike!) su komponente prije bile. :)