K750 - softwerski otkazale tipke

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Sep 29, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    pazi sad ovo, ovo prvi put cujem i da se meni desi..
    ovako:
    otkazala su mi dugmad: dugme Calls, dugme za gasenje telefona, strelica dole, strelica desno (mislim na jojstick) i brojevi 1, 2, 3

    sta da radim ?

    ne znam jeli hardwerski ili softwewrski problem, cisto sumnjam da je hardwerski.. da ga nosim u servis ne da mi se jer ne znam ni jedan posten i kojem mogu povjerit mobitel, trenutno ga nebi rastavljao jer sam s ovim okvirom otvarao mobitel 3 puta.. ako ga opet otvorim.. ne znam dali cu moc opet fino zatvorit

    jeli neko imao slican prob ??
    --------
    EDIT: ipak je softwerski kvar, ugasim ga tako sto mu izvadim bateriju i upalim ga normalno ali to je jedino kako funkcionise POWER dugme, kad zakljucam mob i kad pritisnem dole ili desno (sto mi u principu ne radi) telefon reaguje i kaze da pritisnem * za otkljucavanje

    uradio sam master reset i nista, rastavio sam ga i ne vidim nista neobicno, jednostavno su dugmad prestala radit

    imali gdje na netu flesovanje CID49 posto je sigurno kod mene taj (ne mogu provjerit jer mi ne radi desno komanda, pa ne mogu ukucat servisni kod) ima flesovanje cid36 ali to je za stari firmware
     
  2. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    pa ja mislim pa da ipak hardverska greska ja sam imao mobilni tel nokia 3250 i imao sam ostecenje na citacu za kartice memorijske i sve ok popravio coja i udure kada ja pola h kasnije vidim tipke 123 i 4 nerade sta kako i skontam da ima ova bakrena trakica na dnu moba koja povezuje tastaturu i ostale djavole i kada bih nju drzo da fino legne u kntakte i sve ono bi radilo inace nista.Ne mislim da je ta trakica na istom mjestu mozda je negdje drugo u mobu ali vjerujem da je to sto sam isprico.Puno pozz nadam se da je pomoglo
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    ma da, i ja se bojim da je hardwerski kvar, nesto slicno sto si ti ispricao, nesto kao kratak spoj, jos ga nisao odnjeo da mi ga flesuju (hebiga, nemam para sad za to) ali mi ne ide u glavu kako reaguje recimo na paljenje a ne na gasenje, kako reaguje na jojstick kad je zakljucan a ne reaguje kad je otkljucan.. mislim.. ili radi ili ne radi

    hvala, ajde opet cu ga otvoriti po ko zna koji put pa da vidim i te kontakte ta tastere i kontakt traku

    poz