K750 vs. X820 vs. V3x

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by PROOF, Sep 3, 2006.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    Evo kao sto se vidi u imenu uzimam neki od ova 3 mobitela tj. SonyEricsson K750, Samsung X820, ili Motorola V3x!
    Zanima me vase misljenje koji bi bio najbolji da se kupi i kolika bi mu bila cijena!! Naravno mozete dati svoje prijedloge al me zanimaju samo do 400KM!
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Od ta tri ja bih išao na K750, ali za 400KM možeš naci i Nokiu 6680 koja nudi mnogo više ako se zna iskoristit prednost symbiana :wink: , a možeš uzeti i 6630 za 260KM i RSMMC karticu od gigu za 60KM i dobio si extra mobitel :wink: , još ti ostane para da se pocastis cevapima :mrgreen:
     
  3. Shilje

    Shilje Aktivista

    Slazem se sa SamiRX-8 ali nisi naveo mozel polovni modeli u tu cijenu jer nokia n70 je best buy doduse polovan za koju marku vise ali je neprikosnoven telefon.Pogledaj i Samsung D520 u Tz se moze naci za 430km.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Obavezno symbian fon.
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    k750, ali samo jer se V3x nije bas proslavio, odnosno jer raja dosta nekih zamjerki na njega iznosi...
    ovaj samsung osim sto je tanak nema nista posebno interesantno (a nije ni to sto je tanak bas interesantno), proporcije tastatura/display su mu na prvi pogled cudne, a i izgleda mi ko da bi pukao u hiljadu dijelova samo da ga pogledas krivo...

    btw ne razumijem da ne moze jedan thread o mobitelima proci da se ne preporucuje nokia...ne treba svakome symbian a jos manje cigla u dzepu...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Postoje razlozi zbog kojih se preporucuje nokia. A to sto si rekao ne treba svakom symbian, cuj, ne treba svakom ni kompjuter, ali zivot je ljepsi s njim.
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    e da, to bi se moglo reci da postoji mobitel sa symbianom jednake cijene i velicine kao konkurentni mobiteli bez istoga...kako takvo nesto ne postoji, i kako symbian=cigla u dzepu ili symbian=prazan novcanik, vec ne mozes bas reci da je zivot ljepsi s njim...mozda jeste tebi, ja cijenim da su mi dzepovi sto prazniji a novcanik sto puniji
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa cuj, postoje mobiteli koji imaju symbian, te su razumne velicine a ulaze u cijenu koja je navedena. Recimo 3230, Siemens SX1

    Usput momak je spomenuo da je otvoren za prijedloge, tako da je tvoj prethodni komentar (dio komentara) besmislen. Svatko preporuci ono sto je probao i s cim je zadovoljan. Ja cijenim da dobijem sto vise za svoj novac, a manje mi je bitno kako izgleda. Ne koristim mobitel kao modni detalj nego u kao funkcionalan proizvod.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Motorola L7. Imam ga od nedavno i uber sam zadovoljan. Pored one cigle 6600-tke u dzepu se i ne osjeti. :mrgreen:
     
  10. Shilje

    Shilje Aktivista

    Prijatelju ja se stvarno pitam sta je za tebe interesantno,nije ti interesantno to sto je samsung tanak a neodgovara ti cigla u djepu te dobar je k750 ali samo zato sto se v3x nije proslavio.Unajmanju ruku cudno.Kao sto Dog rece postoje razlozi i to argumentovani sto se nokia preporucuje pa bio to OS fabricki ili symbian. :wink:
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    pa dobro, izvini ako si me pogresno shvatio, ali evo kako to izgleda za mene:

    momak je ponudio 3 mobitela, vidi se da su sve sminkerski mobici za ljude kojima nije vazno da im mobitel moze napraviti kafu dok im usput cita jutarnje novine...priznajem, 3230, super mobitel, svakako bolji od svih ovih sto se tice funkcionalnosti, mozda tu i tamo nije ali u sustini ih sve tuce, a i nije prevelik...ali opet je tu faktor sminka koji je mozda covjeku vazniji ako uzmes u obzir za koje se mobitele zanima...
    nemozes gledati tako ignorantno na to, ono sto je tebi vazno njemu nije i obrnuto...budi realan i reci: "ako hoces funkcionalno i kvalitetno uzmi nokiu" za razliku od ovog: "obavezno symbian fon"
    zasto obavezno? obavezno se samo umrijeti mora, nista drugo...

    symbian kao argument razumijem, a o kvalitetu nokia mobitela necu da razgovaram jer nisam upucen...ipak ako je vjerovati connect magazinu iz 06/2006 onda je nokia sa 18% druga poslije siemensa po kvarovima
    recimo da je i to laz i da se kvare jednako i nokia i se, gdje je onda posteno hvaliti nokia mobitele, odnosno na osnovu cega vi svi tvrdite da su to po kvalitetu najbolji mobiteli...
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    koji su razlozi i gdje su argumenti? ja ovdje vidim samo tvrdnje, nista drugo...to ti je ko kad ljudi kazu "moj golf je neunistiv i trosi 5 litara po gradu", to nije argument samo zato jer 100 osoba tvrdi isto...

    budite realni ljudi, i jaje se moze vidjeti sa drugog gledista...
     
  13. Shilje

    Shilje Aktivista

    Ako cemo o argumentima onda mozemo do sutra a niko ovdje ne TVRDI da je nokia najbolji fon medjutim da skratimo diskusiju jer o tome se moze godinu pisati svi mi imamo razlicite ukuse i uvijek mozemo kontrirati jedno drugom.Krajnji cilj je da se covjeku svidja njegov fon koji izabere za svoj novac.Toliko od mene.Pozdrav
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sto se tice nokie, ja uvijek nokiu savjetujem iz iskustva. Moj prvi fon je bio ericsson t10. Brzo je nastradao i bio je kanta. Poslije sam kupio nokiu 3210. Ona jos i danas radi, i stari je koristi. Nikad nije bila pokvarena, samo je baterije mijenjao dva puta. To je znaci tamo od 2000 godine. Poslije toga sam imao nokiu 3310. Isto nisam imao nikakvih kvarova, a koristio sam je godinu. Poslije sam je prodao pa ne znam sta je s njom. Sljedeci je bio SE T68i. U ono vrijeme jako dobar i skup telefon. Pokvario mu se joystick nako 4 mjeseca. Poslije toga sam kupio SE T610, i opet joystick nakon 2 mjeseca. Sljedeci je bio siemens ST55. Mob je bio komplikovan, nije mi se svidjao, i nije imao signal kad ostali imaju. Poslije sam kupio nokiu 3650, i imam je i danas. Vec vise od godine radi bez ikakvih kvarova.

    Moj sljedeci mob ce opet biti nokia, obavezno symbian, i svako ko bude pitao koji su mobiteli dobri ja cu reci nokia. Zato sto mi se nikad nije pokvarila, zato sto baterija dugo traje, zato sto je funkcionalno mocnija od konkurencije u istom cjenovnom rangu.
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    posteno...
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    jooj :D ja sam promjenio mobitela preko 20 :) i nokia mi se pokazala kao najbolji izbor. Mislim, nosao sam Sony, Ericsson, Motorola, Samsung, Alcatel, Sagem, Philips, Dancal :D:D, Nokia, Panasonic, SE, Siemens ma skoro svaku marku koja se kod nas moze naci :D i to po vise modela svih... i do sada :D najbolje me slusala nokia... Trenutno sam extra zadovoljan sa 6630... idemo na N80 ;)
     
  17. PROOF

    PROOF Aktivista

    Vidim dosta sam vam problema zadao! Ovako vidim neki su shvatili da meni nije da mob moze pricati sa mnom nego da on lijepo izgleda da ima osnovne stvari (moze nesto i dodatno :lol: ) a sto se tice Nokie nikad je nisam koristio i nisam bas upoznat sa tim Symbian OS-om! Toliko sam samo uspio da saznam da je SYMBIAN ---->OS!! :D Moze li me neko uputiti na LINK gdje na nasem jeziku mogu malo vise upoznati taj OS i mozda odluka i padne na Nokia-u!! 8)
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Symbian je operativni system slican recimo windowsima. Na mobitel instaliras programe kao na kompjuter. Mogucnosti su neogranicene. Od office programa, internet browsera, editora slika pa nadalje. Da ne nabrajam dalje, skoro sve sto radis na kompu mozes i na mobu. Neki dan sam naletio na cad preglednik za mobitel.
    Mozes racunati da je mobitel sa symbianom ustvari dzepni kompjuter. Vise mozes saznati na linkovima ispod

    http://www.symbian-freak.com/ Hrvatsko-engleski forum. Ima dosta na nasem jeziku.

    burek.co.yu Srpski forum, isto ima dosta o mobitelima pa i o symbianu. Na oba foruma je potrebna registracija.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ma super symbian i to, ali prosječnom korisniku je to jednostavno izbijanje para.

    k750 od ovih bi bio moj izbor.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pogotovo kad uzmeš u obzir veoma jeftine WAP usluge naših provider-a, ako koristis net i sl. Ali Symbian je nezamjenjiv sto se tice programa. Java platforma ne nudi ni blizu

    Moja preporuka Nokia, bilo koja od preporucenih.