K750i vs LG KG800 (Chocolate)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Nov 9, 2007.

?

Sta je "bolje"?

  1. K750i

    17 vote(s)
    85.0%
  2. LG KG800

    3 vote(s)
    15.0%
  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh ovako...

    Spletom okolnosti, prije mozda mjesec mi je neko ukro mobitel ;D I ajd nebitno ko je i kako je(neznam ni ja), i sad ja nemam mobitela, spacnog... Imam ovo smece od SIEMENSA MT50 koji blokira kad primi poruku i ima slicne funkcije sa pozivima... O "blutu-u" i da nepricam :D

    I sad ja eto hocu da kupim mob... razmisljo sam dugo, pa mislio kupit k750i podavno... pa nesto nisam, ajd reko sacekacu da vidim imal sta... pa dodje s500i i njega sam mislio kupit al ima onaj noobasti problem sa tipkama koje jednostavno punku, a kolko znam to jos nije rijeseno pa sam od toga odusto... mislio sam ic i na 6233 al je problem dekodiranje.. kod nas je poskupa a ja se opskrbljujem u susjednoj nam Hrvatskoj... i tam vam izbor je pao na k750i...

    I onda slucajno naletih na chokoladu ;D LG KG800, da budem precizniji... Znaci fin mobitel, i stavili mu i finu cijenu, 1000kn, znaci 800 bez PDVa ;D (muahahaha)... Ilivamga 100€... i sad to je fino veoma za takav mobitel... I ja taman mislio to kupit odgovorise me, nesto pricaju nevalja slider, neka rodica kaze "imala ja LG i dvaput se kvario" i tako te price ("zar oni ne proizvode klime")... I ajd i ja nekako postado skeptican prema chokoladi... i odustah...

    i Odna sam skonto da ja previse cekam... moram nesto kupit... i odlucih se za k750i, opet :D i mislio sam sutra kupit... al nesto me steze oko srca i govori "kupi chokoladu"...

    I sad je dvojba... Finalna... sta kupiti? Sony Ericcson K750i ili LG KG800 (Chocolate)... Cijene su im iste, ovaj prvi je skuplji za 10ak km..

    Neki su mi govorili, ako hoces funkcije kupi k750i, a ako hoces da se foliras, chokoladu... I, fakticki, to i jest to... K750i je fin, ma über kameru (naspram chokoladine), ima bolji softver, community, igrice ;D, programe i slicno...

    Al dosta toga ima i na Chokoladi... Znaci ima super sadrzaj paketa, od slusalica, pa zatim 3.5mm adaptera sa kontolama za muziku (imam fine slusalice), pa nekih kripca, kablova, CDova i slicnog... To sto nema kartice ne smatram manom, NIKAKVOM, jer ionako imam mp3 za mjuzu, a njenih 128mb je taman za svasta nesto... kad sam se mogo snalazit sa 20mb na k510i, mocu i ovdje sa 6 puta vise memorije.. kamera je solidna, nista ekstra, 1.3mmp al eto... moze posluzit za fatanje kakvih smijesnih slika i toga... (jedino mi makro puno fali) reza displeja je ista, bt ima... GPRS isto...

    Znaci, sa tehnicke strane, i chokolada bi bila dovoljna... Jest da sam ja svasta naguro na moj k510i (bivsi), od igrica, pa do programa... al ono, igrice su mi dosadile i rijetko sam kad sta igro u zadnje vrijeme, a i na LGu mogu sta poigrat (moze sve od GAMELOFTa, znaci tamam :D), pa Mogu i operu nabacit, mada je ona na k750i bolja, (ovdje ide samo basic verzija, mada ja mislim da bi guro i advanced)....


    I naravno najveca prednost, IZGLED... Mislim da je 10puta bolja od k750i, koji nije bas nesto, sa onim shutterom iza... Ova je elegantan i uklopila bi se uz moje tamne dzempere ;D

    Zatim, k750i ima dosta svijeta... Dosad nijednu cokoladu nisam vidio kod poznanika, tako da je i to mala prednost...

    al opet ima i k750i svojih prednosti... recimo kameru bolju, pa softver (naviko sam se poprilicno)... pa teme (al i ovo dosadi brzo), pa sigurno veca podrska za igre i programe (al i ovo dosadi), rds radio... Ugalvnom nebi ni sam tim pogrijesio...

    I sad je pitanje sta uzeti??? Znaci, uzmite ako mozete u obzir vecinon toga sta sam napiso pa recte nesto :D I bilo bi pozenjo da pozurite, tj da zavrsimoovu nekakvu raspravu do veceras navece :D Jer sutra aBd da odem i kupim jedno od ovoga dvoga...

    (i napomena: ako mi se nesvidi to sto budem kupio, mislim da cu moc prodat ipak za skoro iste pare u narednim mjesecima, jer kod nas su ovdje ti modeli dosta skuplji)
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    cokolada apsolutno nikakvu prednost nema, a interesantno je izgledala kad je izasla. sad ima 10 slicnih samsung, lg, itd modela...

    uglavnom ako ti nije mrsko vaditi mobitel svaki put iz one samtane (emo) futrole, i ako se kod vas mozes furati s njim uzmi ga slobodno, pa ga prodaj za 3 mjeseca kad ga isfuras i kad skontas koliku si glupost kupio. :mrgreen:
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma uzmi K750i i rahat si :mrgreen:
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliki EMO moras biti da kupis telefon koji se zove cokolada?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jao posta, kao da kupuje nesto iz Boeingove ponude... :lol:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Dobar je Chocolate, imas free ulaz na ovakve kulturno duhovne manifestacije;

    [​IMG]
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rodjak dobio dzaba tu cokoladu, eno krepo mu displej. :lol:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    meni neki dan se jaran hvali kako ima pradu... to je stvarno limit gejstva imho.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo da vam javim da je lego jedan k550i :D

    k750 nije bilo, nema vec odavno u prodaji... tako da sam ovo uzeo... valjda nisam pogrijesio... bila je i cokolada, al proleti mi suluova slika partija i odma sam skrenuo pogled ;D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    ajde neka ti je sa srecom mada je dosta kamera bolja kod k750ali nema veze.. k750 je vec davno za penzije

    okaci nekad koju sliku
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imam phone taj
    samo tipke malo peglaju al naviknes
    svidja mi se onaj blue color :D
    ok je mobile , nista strasno
    imas negdje na forumu fotke sto sam bacao sa njega :smt006
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    SE zakon!
    imao sam Siemens-a, Nokia-u, sad sam na Samsungu (ali hocu da ga se rijesim), i za mene SE-u nema ravnog . Kapak. :D
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    da ne otvaram novu temu, samo me interesuju ukratko iskustva sa K310/320 modelima (ako ih ko ima).