kablovski i zone alarm

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by tarik, Dec 6, 2008.

  1. tarik

    tarik Novi član

    Pozdrav,

    imam problem oko konektovanja na net kad je ukljucen zone alarm, tako da ga moram iskljuciti da bi se konektovo. Ispocetka sve bude ok, nakon sto zone alarl prepozna network i kad ga stavim pod trusted, ali nekako poslije taj network nestane i konekcija pukne te moram gasiti zone alarm da bi se konektovo na net. ne znam u cemu je problem. Inace koristim kablovski internet
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma zone alarm ti je nesra tesko, nego ti njega izbrishi i sve sto ti treba da bi komp. drzao "cistim" je:

    1. Drzi Operativni Up-to-date, znaci automatic updates na on(ako je originalni) a ako nije onda oznacis treci kvadratic u "automatic updates" u "control panel"-u (Notify me, but dont automatically download or install them), ti onda sve poskidas osim onog "windows genuine advantage"(jer on provjerava originalnost XP-a) i

    2. Instaliraj neki antivirus, bilo koji, recimo avast, lahko je naci i serial za njega, a i besplatna verzija je dovoljna ako imas imalo iskustva oko interneta, znat ces kad ti prijeti opasnost od virusa i na kojim "stranicama"


    3. Nista posebno, odnosno nije oko zastite, nego oko "lijecenja", tj. Ad-aware SE(ili profesional -svejedno), i on ti dobro dodje protiv raznih trojanaca i "spyware"-a

    To je to, ovoga se ja pridrzavam, i nemam nikakve frke oko virusa i sl., sretno!
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zonealarm je odlican firewall, samo pomalo zahtjevan za konfigurisati. Dok sam bio na xp-u, idealna kombinacija je bila comodo firewall + avast. Na visti koristim avg antivirus + svi up-to-date sistem.

    Ontopic, treba konekciju dodati u trusted networks ako se dobro sjecam.