Kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by junuz, Sep 26, 2007.

  1. junuz

    junuz Novi član

    zanima me jel moze sta uticati na kablovski internet ako je prikljuceno 4 televizora(ja sam sam prikljucio jos 2 tv-a). Mislim da li ce signal znatno oslabiti, toliko da ne mogu surfati po netu. Informacija radi sve slike su mi poprilicno ciste osim par kanala gdje ima malo snijega :)....
    pozdrav
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nista ne utice. Kopcaj koliko hoces.
     
  3. junuz

    junuz Novi član

    ok puno hvala...
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Moguce je da subotom i nedjeljom osjetis znatno oslabljenje signala tj da ti net sporije ide, to se desava ako stavis one pijacne splitere pa se stvara prigusenje u signalu, ja sam tako ostajao par puta nedjeljom bez signala i dosli ljudi postavili svoje splitere i sad radi bez problema, tako ako se i tebi to bude desavalo da znas sta je u pitanju ;)
     
  5. junuz

    junuz Novi član

    ok. samo jos jedno pitanje, dali ce biti kakvih problema kad mi dodju da prikljuce kablovski net, mislim kad vide da sam na svoju ruku prikljucio par TV-a(radi se o HS-kablovskoj)? jer u ugovoru nigdje ne pise da je zabranjeno sam prikljuciti jos koji TV.. :) pozdrav
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nece biti problema.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ma signal tv- kanala, antene kako hoces nema veze sa signalom neta, ne gubis nista.. radi na razlicitim hercima-frekvencijama (kako se vec kaze).. (ako se ne varam)
     
  8. junuz

    junuz Novi član

    ok hvala vam ljudi
     
  9. sekretar

    sekretar Guest

    znam da je offtopic al slicna je tema

    Kako da dodam jos jedan TV na ELOB kablovsku? Nije digitalna, obicna ona.

    jel dovoljno da stavim samo T-komad i jednostavno nakacim kabl na postojeci?


    hvala unaprijed
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    odes u obi kupis 3 na 1 spliter i 10km i zdravo


    jah i koristi konektore iz electronic centra ili orbico konektore iz obija
    kabl sa niskom impedansom inace ce se gubiti kanali
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sam oda kazem da ne mozes "deset" televizora spojot. Meni se u proslom stanu kvarila slika na 3 televizora.

    Mozda znas ali da te naponmenem.. i bakrena smedja zica, ona "mrežica", su bitne. Obe treba spojit posto sam more ljudi upznao.. zalili mi se da im ne raid kak otreba a samo ubodu onu bakrenu.. pa me zvali da vidim o cemu se radi.

    (ili je to samo neki "sindrom" u Zenici)
     
  12. GW

    GW Moderator