Kada upalim racunar nema slike

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by alensa, Sep 2, 2019.

  1. alensa

    alensa Novi član

    Ovo mi je pravo stari PC tako da me i ne cudi ali bih volio znati do cega je.

    Noc prije racunar radio kako treba, sutradan navecer ga upalim i na maticnoj samo gore LED PHASE svjetla, sve 4 i nista se ne desava. Nema slike.

    - Imam 2 ram ploce, probam po jednu u slucaju da je druga crkla, nikakve promjene (predpostavljam nije onda do rama).

    - Iskopcam GPU (hd5750) i ukopcam ponovo, ovdje dodje do promjene. Maticna odradi onaj prvi beep pri paljenju sto znaci da se sistem digao, one 4 lampice vise ne stoje. Sistem upaljen, racunaj radi sve, usao je u windows i pretpostavljam da se sada nalazim na desktopu ali i dalje nema slike. (iskopcao sam i ukopcao mis da vidim hoce li biti onog zvuka i bilo je)

    - Provjerio HDMI kabl, nije do njega.

    -PSU gori zelena lampica iza racunara, valjda je ok?

    Da li je do maticne, PSU ili graficke. Nemam trenutno rezervnih dijelova pa da mijenjam jedno po jedno da vidim sta radi ili ne. Najvise sumnjam na graficku, pa na maticnu. Svi ventilatori rade.

    Ima li nacina da provjerim do cega je bez da nosim racunar negdje (on sam ne vrijedi danas vise od 150-200km)

    maticna p35-ds3l
    gpu hd5750
    psu ne sjecam se
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Takvi problemi se moraju rjesavati sistemom eliminacije. Moras naci rezervno napajanje i grafu pa probati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Ocigledno je graficka crkla te se upalila integrisana. Izvadi tu graficku i prikopcaj pc na vga ulaz na maticnoj
     
  4. alensa

    alensa Novi član

    nemam integrisane, a vidjecu da posudim od prijatelja graficku cisto da isprobam je li do nje