Kako arhivirati ogroman sajt na Godaddy hostingu?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Apr 1, 2012.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Htio bih klonirati jedan ogroman wp sajt sa godaddy hostinga na drugi server.

    Kada se ulogujem, FTP file manager mi ne dozvoljava da arhiviram sve fajlove u zip arhivu jer je limit za veličinu arhiva 20MB,
    a kod mene je sajt cca 500MB, sa milion fajlova. Download fajl po fajl kroz Filezillu i slične klijente ne dolazi u obzir jer mi treba cijela vječnost.

    Kako ovo izvesti? Linux je server, jel moguće preko SSH pristupa?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa sta ti je to toliko 500MB, slike, video? Mozda da njih uradis download kroz FTP, a ostalo zipuj preko web file managera?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije moj sajt, glupi ameri samo znaju za Godaddy i Bog te veselio.
    Probao download kroz Filezillu, calculating time samo wp-content direktorija trajao pola sata i ugasio. Uglavnom ogroman je blog.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa da, ali wp-content ti nije sadrzaj bloga, sadrzaj ti je sav u bazi. Da zipujes taj folder kroz web file manager skinuo bi ga brzo, samo je estimation time bio pola sata jer ima milion fajlova, a sve po par KB.

    Evo sad gledam wp-content sadrzi teme i plugine. Po defaultu bude 2MB sa 150ak fajlova. Vjerovatno je dodavano plugina i tema, ali opet bi trebalo da je manje od 20MB kad se zipuje. Ili da izbrises neke teme koje ne koristis ili odvojeno zipujes teme, a odvojeno plugine.
    Ostali folderi wp-admin i wp-includes ne bi trebali imati takvih problema.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probao sam zipati samo wp-content, i prevelik je i sam on da bi arhivirao na serveru.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Editovao sam gore, da probas odvojeno teme i plugine, ako je i to nemoguce, onda delete nekih tema. Ja ne znam drugi nacin nego da sacekas da se skine, sta fali cekat pola sata :)
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije pola sata skidanje, nego je pola sata računao veličinu direktorija download nije ni počeo na 1% zaglavio process. :D
    Ako ništa ne izmajmunišem, pristavit ću download nek skida do sutra.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ma vjerovatno onda imas preko 10 tema i ko zna koliko plugina :) Ja bi tu uradio malo ciscenja tih tema, izbrisat ih kroz admin :) A plugine probat sve zajedno zip ako bude moglo.