Kako cu ovo uraditi?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Hells, Feb 14, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Ja imam Celeron 1GHz,256 Mb Ram-a odnosno 224MB Ram-a i Graficku integrisanu NVidia Aladdin TNT2 32 Mb.
    Momentalno mi ova graficka uzima od Ram-a 32 Mb,jer je int.,pa me interesuje kako cu prebaciti jos 32 Mb na graficku od Ram-a.
    Moj prijatelj ima Celeron 1100 i 64Mb int. graficku karticu i ostaje mu 192Mb Ram-a a moze igrati npr. Vice City bez problema dok kod mene ne moze bez problema izgleda kao slide show.
    Pa ako mi neko moze pomoci.
    Hvala unaprijed!
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma za kaj se mucis oko te graficke pa ona je izasla jos davne 99 ako ne i ranije a sad je 2004 pa mislim da je nju pregazilo vrijeme a ti kako hoces moj ti je savjet promjeni to pa makar i za Mx400 svejedno!!!!

    A ako bas nisi sa parama otidji u bios i negdje mora pisati Agp memory shared i umjesto 32 podigni maximalno vjerovatno 64 ako i to moze ali eto snimi settinge ako nesto pokvaris ja ti nista nisam rekao (sala mala).

    Kod jarana sam ja oprobao shared Sis-ovu grafu sa 16 dignut na 64 i uspio sam ali nisam mogao ni jednu igru pokrenuti i naravno vratio na 16 i radilo sve ok!


    ALI PROCITAJ ONO PRVO PLEASE
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    uh nisam procitao celeron 1000MHZ ne moze bas sa vice city jer mu treba 1.2 Celeron ili 800MHZ P3 e sad vidis kakav je celeron mada eto uspio si ga pokrenuti

    Oprobaj pa javi ako uspijes
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa ni celeron 2.0 ne bi tu pomogao... cpu je loš i tih 200 MHz razlike ne predstavljaju problem, nego graf.
     
  5. Hells

    Hells Aktivista

    Pokusao sam povecati u BIOS-u moju graf. na 64 Mb ali ne moze jer je max. 32 Mb. Moze samo manje tj. 24 ili 16 a ne 64 MB.
    Ja imam AMI Bios mozel se neki update nabaviti kako bo mogao povecati graf. na 64Mb, ili ima mozda jos neka caka koju ja ne znam.
    Pa eto ako mi mozete pomoci.
     
  6. strawa

    strawa Aktivista

    vjerovatno taj chip nije dizajniran da koristi više od 32 mb rama tako da se uzalud trudis, danas mozes nabavit mx400 za smjesnu sumu a razlika u performansama je ogromna, pa razmisli o tome
     
  7. Hells

    Hells Aktivista

    Ja imam 2x128Mb Ram-a. Pa sad pitam bil bilo bolje da prodam 128 Mb Ram-a i uzmem Mx 400,pa bi mao 128 Mb Ram-a i Mx-icu. Ili je bolje ovako kako je sada.
    Znam da bi bilo najbolje da ostavim 256 Mb Ram-a i uzmem graf. postenu ali nema se money.
    Jebiga doce bolja vremena!!!!
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako tjeraš 98 onda će ti 128 bit dovoljno... mislim da će veće poboljšanje dat mx400 (ili gf4mx) sa 128 rama, nego 256 sa (pre)sporom tnt2.
     
  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Strpi se malo moja je preporuka i onda za 2 mjeseca dok skupis para 30-60KM nije puno mozes Mx 400 uzeti 64MB a grafa je duplo jaca od TNT tvoje ali je i petoduplo slabija od novih kartica koje su bas i jeftine 600-1000KM
     
  10. Hells

    Hells Aktivista

    Imam Xp pro ,pa sam odlucio ostaviti 256 Ram-a i uzet GF2 Mx400,pa cu viditi dalje,
    Ako imate nekog da prodaje Mx-icu jeftinu javite mi!
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pogledaj malo i gf4mx, mislim da nisu puno skuplje, a ipak su malo brže (kod nas je razlika u cijeni od 5-10 €).