Kako rasiriti sliku na LCD TVu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zippoo, Oct 25, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pozdrav
    imam povezan komp i LCD televizor preko HDMI kabla i kada odaberem na tvu izvor HDMI ,baci mi sliku preko cijelog ekrana ali slika nije ostra
    e sada,kada odaberem pod HDMI opcijom input "PC",onda dobijem izostrenu sliku ali ne ide do ivice TVa ,nego sa svake strane po neka 2 cm je manja

    i jos jedan problemcic
    kada sliku "dupliciram",tj,kada mi i na monitoru i na TVu prikazuje isto,onda mi na monitoru taskbar "Propadne" i vidim ga samo pola
    moze li se ovo kako podesiti da mi slika bude do ivice kada je tv nastiman da radi kao monitor?
    da napomenem da imam ATI hd 4670 graficku a njene drivere ne mogu instalirati,imam instalirane ove genericke,tako da nemam bas puno nekih opcija za podesavanje
    evo slike


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koja ti je nativna rezolucija monitora a koja TV-a. Prepostavljam da je TV 1920x1080

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. GV

    GV Komšija

    Nađi narodni Ultramon, stavi opciju extended, a ne clone. Na TV će ti slika win aplikacija uvijek biti mutna, prvo zbog rezolucije, a pikseli su pravougaoni dok su na monitorima kvatdratni

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima na win 10 opcija i extende ali sliku je moguce imati ekstra cistu,kada stavim na TVu opciju PC
    a kada je pod opcijom video ili kada nije odabrana PC opcija,onda slika nije izostrena

    mislim da to nema veze sa pixelima,jer ja mogu postici jasnu sliku,samo u tom slucaju slika ne ide do samih ivica ekrana,nego 2-3 cm od ivice
    sto se tice rezolucije,i monitor i tv su full HD
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko vidim ta opcija sto spominjes Video je vezana AV ulaz tako da ne bi trebala da ima ikakve veze sa HDMI ulazom.
    Bice da je tu problem drivera. Skini drivere za win8 odgovarajuce 32 ili 64 bit, instaliraj, ako nece idi pod compactibility mod i trebalo bi da ih instalira bez obzira sto zvanicni nema za win 10

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nedavno sam imao problema sa driverima i nisam mogao nastimati nativnu rezoluciju i morao sam formatirati komp,pa radije se ne bi sada zajebavao sa driverima opet
    iako nemam nikakvih opcija sa ovim genercikim driverima,imam FHD rezoluciju a ovo oko slike sam mislio da nije sta do mene
    jer tv koristim za gledanje utakmica,serija i filmova i iz daljine mi ne pravi problem sto slika nije izostrena
    a monitor je odmah ispod tva i njega koristim kao monitor
    vjerovatno se moze i to podesiti kada imaju instalirani driveri ali kod mene je nesto zapelo sa driverima nakon anniversary nadogradnje win 10,prije nadogradnje sam uredno koristio catalyst control centar
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima da se odabere "video" i pod opcijom HDMI1 na toj zadnjoj slici,ima jos predlozaka tu

    ali kada odaberem PC umanji malo sliku a kada stavim da nema nista,rasiti ali nije ostra slika
    izgleda da u slucaju kada stavim PC,graficka sa kompa procesuira sliku i bude ostro a kada stavim video ili nesto drugo,onda TV procesuira sliku i tu dolazi do nekod problema sa ostrinom
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da bez drivera tesko ce da ide, a ne vidim da driveri mogu da zeznu sistem, u svakom slucaju ja bih probao da ih instaliram, i ako ne rade imas driver sweeper i vratis se na genericke

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam čitao sve psotove, predpostavljam da je overscaking problem i da imaš nvidiu.

    https://www.youtube.com/watch?v=zsLs0TMfFws

    Evo tek vidio da imaš Ati i da nemaš drivera. Ebga trebaš ih instalirati, i Ati ima istu opciju.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probao sam instalirati win 8 drajvere ali ja ne mogu instalirati niti jednu verziju catalyst centra nakon anniversary nadogradnje
    ebat ga,moze i ovako sve raditi,dok ne promijenim komp,ovaj je dinosaur...ima mu 7-8 godina :D

    evo neko napisa nesto
    nemam nvidiu,nego ati 4670 512 MB
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kontam, obriši te generečke, sweeperom poslje toga da sve ode, i ponovo instaliraj atijeve, nema veze koliko je komp star.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema sanse
    obrisao sam sa sweeperom drajvere ,pokusao ponovo instalirati,stavio compability mode i nista
    na kraju nisam imao ni generickih,prepado se evo opet se shebalo sve,kad ima upitnik pod drajverima i uspijem vratiti genericke
    uglavnom odustajem,nema od ovog nista,to je nesto do starosti graficke i do nadogradnje windowsa,jer je prije nadogradnje sve ferceralo kako treba
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa onda obrisi zadnji Win update i instaliraj drivere, do tada cekaj Redstone2 ako bas hoces da budes "up to date".
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma necu vise nista,ovaj problem mi i nije toliko bitan,sto ne ide do kraja ivica TVa,jer gledam sa 4 metra udaljenosti tv,tako da slika bude dobra
    ako sve bude po planu,do nove godine bi trebao uzeti kakvu novu centralnu,pa ce tu valjda raditi sve kako treba :D
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Pitaj zelenog, cujem dovlaci svima sakom i kapom. Jos ako mu das... bude djabalesku. :lol:
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zeleni javi se,ponesi mi kakvu dobru centralnu za 400 KM :D
    a sto se tice davanja,mogu mu jedino kakvu konu ili rodicu dati,pa neka radi sa njom sta hoce :p