Kakva je ploca EPOX 8K9A7i, ViaKT400A, ATX, DDR400, SB6Ch,LA

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirza1982, Dec 3, 2003.

  1. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Interesuje me kaka je ovo ploca, imam namjeru da uzimam atlona, pa ako mozete da mi kazete da li ova ploca odgovara za atlona.
    Da li cu se "Zeznuti ako kupim ovu plocu"??.
    Unaprijed zahvalan
    Mirza.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    slabija od nforce2... pogledaj epox ili abit
     
  3. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    a koliko para imaš za matičnu i gdje ovu kaniš uzeti?

    ova "nije nešto", ali ako imaš nekih samo 120KM, onda može i proći.
    ja bih opet preporučio neku od "provjerenih" uzeti.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa nije nforce tako skup... novi abit nf7 se prodaje za 100€, epox ultra 400 za 80€.
     
  5. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Ma imam do jedno 150 Km da dam za plocu. Ova ploca ima da se kupi u Tuzli, tacnije u firmi genelec.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pitaj tamo za epox nforce2 (vjerovatno neki osnovniji model), mislim da je za taj novac možeš nabavit.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Epox 8RDA+. Ako negdje nadjes verziju v2.x onda je to super iako ces i sa starijom verzijom imat super plocu.
     
  8. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Asus P4V800-X ! 155KM VPC, imaš u BUG-u recenziju, ono u minusu piše: ništa posebno! Pa sad skontaj! Možeš u http://www.kim-tec.com nabaviti!
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija


    A ovaj..onaj.... to je ploca za P4 ako nisi skuzio.
    ai nije bas nesto. Tj losija je od ove 8RDA+
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Nex !
    Vjerujes li ti u sve sto napise BUG ??? :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma ja mislim da svi ti časopisi u hr (bug, vidi, pc chip...) pate baš od loših recenzija hardvera. ostalo je ok, al hardver je koma. recimo... recenzija u pc chipu asus-ovog 9800xt, isto tako pod - piše ništa posebno, a ispod toga piše 4800kn, al nigdje se ne spominje da se sapphirov 9800pro već može nabavit negdje za 3000kn (razlika u frejmovima između xt i pro je čisti marketing). ne vjeruj baš svemu što pročitaš...
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    To sam i ja htjeo da mu kazem !!!

    :wink:
     
  13. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Velika hvala svima na odgovorima. Ipak je bolje skuckati jos malo para pa kupiti kako treba plocu...
    Puno pozdrava svima :wink:
     
  14. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    A koji časopis piše dobre hardware testove? Info? Hmm.
    Jeste li vi možda čuli da je vidi lab dobio svjetsko priznanje za jedan od najboljih hardware labova u Svijetu, čak se i Japanci služe njihovim recenzijama. Zbunjeni?

    A za xt neće pisati sad još o svakoj posebno, zato imaš test grafičkih kartica gdje je saphire ubjedljivo prvi!

    Epox jeste trenutno dobar, ali ja sam onako možda i pomalo zadrti tradicionalista. Nešto što valja, i drži preko niz godina kvalitet, nemože trenutno baš tako jednostavno opasti. Asus je meni ime za super odnos, cijena-kvalitet što se tiće matičnih, a grafičke su priča za sebe.
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    Hehe ova je dobra i 100% tacna Cijena - kvalitet !
    A sta mislis NeX da li im performanse vrijede tih para ???

    A graficke tu i tamo :? sve su svemu je OK osim cjene koja je paprena !

    A sto se tice VIDI Lab upravu si, ali ja nikome ne vjerujem do sam ne okusim ! :eek: :wink:

    :arrow:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma mogu oni bit i populrani na marsu, al mene, kao krajnjeg korisnika samo zanima stabilnost i krajnje granice dotičnog hardvera... naravno uz predočenje cijena konkurentskih uradaka i/ili usporedni test. a one priče "grafička se nosi dobro sa svim modernijim igrama... mnogo memorije... vrlo brzo izvršavanje programa... " to ne guta vodu... tj. sve su to subjektivni dojmovi recenzenta i ostavljaju me prilično ravnodušnim. a da ne spominjem one smijurije tipa 9/10, 88% i takva sranja...

    sapphire sam bezveze rekao, uzmi ti primjer onda asus 9800pro i xt. razlika u cijeni "pojede" neku grafičku srednje klase (9600, ti4200...), a dobitak na performansama je neprimjetan. ova daje 180 fps u ut2003, ova 187... big deal.

    epox je uvijek bio dobar, još u doba celerona 300 nadalje, skipa s abitom. ne kažem ja da je asus loš, naprotiv, ali ima katastrofalan omjer uloženo-dobiveno. ja recimo ne bi dao novac za asusova logo i ogroman bundle koji nabija cijenu... office i windoze današ košta oko 1€.
     
  17. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ej jarane, malo si svega pomalo napisao.
    kad si pročitao takve komentare u VIDI-ju, oni baš gledaju što ti kažeš, daju sažetak ono pouzdanost hardware-a, onda cijena-kvalitet i onda slijedi ono za pincajzle, tj. fps i ostala mjerila.

    Ja mogu da biram samo između Asus-ovih proizvoda u firmi gdje ja kupujem, a da ima neka firma sa svim vrstama, letio bih ja po Gigabyte, MSi i slično. Od modela do modela i od konfiguracije do konfiguraciej različito.

    A to za windoze i office, vidi se da nisi programer ili informatičar u cijelini, jer ne cijeniš tuđi trud. Ja, isto ao ti, kupujem pirat sve to, ali ne umanjujem im tu vrijednost. Ali nemojmo o tome, jer i ja pomalo hate MS.
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Jesi to napisao da bi uzeo MSI?
    Oni su se u zadnje vrijeme skroz srozali. Kvaliteta im je losa.

    A nije ni VIDI tako dobar kao sto mislis.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    eto nisam duže vrijeme čitao vidi (makar sam ga prije redovito kupovao), pa zato te kritike, ali sam gledao dosta pc chipa u zadnje vrijeme i to jednostavno nije to. nije mi potrebno dati 30kn da mi netko kaže kako fx5900 9800pro "nije loša grafička".

    ako ti možeš birat samo između asusa, onda nema problema... nisu to loši proizvodi, ali su precijenjeni u odnosu na konkurenciju. mislim ako si odabrao asus za svoje komponente, onda super, samo kažem da ima jeftinijih rješenja.

    ja nisam programer, to priznajem, ali informatikom se bavim već jako dugo. nije istina da umanjujem nečiji trud, nego se meni kao "malom" korisniku ne isplati dat 1000€ (napamet govorim) za office xp u kojem koristim word, excel i eventualno frontpage... uglavnom pola paketa mi ostaje ne-instalirano, a i ovo što mi je instalirano koristim za trivijalne zadatke (printanje referata i sl.)

    zašto bi ja m$-u plaćao za win xp licencu kad m$ ured u hrvatskoj ne radi vikendom?!?!?! šta da meni nešto zapne u instalaciji win xp-a u npr. nedjelju, a ja nemam koga pitati za savjet osim m$-stožera koji ne radi. za to da dajem xxx€? nema teorije... lijepo je koristiti legalni softver, al ne na ovim područjima, za osobne potrebe.
     
  20. abasi

    abasi Aktivista

    Ma PIRAT iz ducana MAJKA !!! :D

    E nisam znao da ima ljudi na Balkanu koji kupuju orginal softver za koji daju xxx para !!! :lol:

    E svastha ! [/url]