Kakva su vam iskustva sa ovim UPS-om?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by asko99, Mar 25, 2008.

  1. asko99

    asko99 Guest

    Namjeravam uzeti ovaj ups UPS 800 VA CLEVER,AVR
    ZAnima me jel ga iko uzeo i je li zadovoljan? TAkodjer me zanima moze li ovaj jeftini UPS stititi opremu i od pada napona ili samo sluzi kao backup u slucaju nestanka struje. Na njega cu spojiti kuciste (4gb ram, c2d procesor, graficka 3870) i monitor (samsung 2032bw).
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff. ako mislis na UPS-ove u genelecu onda je to kineska marka anera i dosta su losi (nema on ni 350VA). Ja sam "pokusao" uzeti taj isti prije mjesec i nije mi mogo drzati masinu bez monitora, a kamoli sa! Ako se odlucis idi na jaci model i obavezno komp odpremi do njih da isprobas hoce li moci izdrzati ili ce poslije biti vracanja. Ja sam na kraju zamjenio za HP laserski printer :).
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ako si u Sarajevu imam ti ja prodati APC ups.
     
  4. asko99

    asko99 Guest

    Onda ovaj?

    UPS APC CS BK325I, 350VA/210W w/o SW
    Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof
    Typical Backup Time
    at Half Load
    23.4 minutes (105 Watts)
    Typical Backup Time
    at Full Load
    6.6 minutes (210 Watts)
    93 KM
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni nije mogao ni od 500VA APC-ov! Najbolje da odes do njih i probas, mozda moze i taj anera!
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da ovaj ima moj jaran, jedva stigne da ugasi komp.. :) Ali opet zavisi od konf.. ali slicna vam je..
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma