Kakvo je ovo

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by KRUNCH, Dec 22, 2006.

  1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    jeli ovo dobra konfiguracija

    CPU AMD ATHLON 64 bit 3200+
    DDR 1GB
    HDD 80 GB 7200 Rpm S-ATA
    DVD RW ROM +/- R RW
    FDD 1,44 MB
    VGA 256MB PCIe+TV OUT

    kazite sta bi prmijenili


    samo mi nemojte govoriti uzmi neku jacu komponentu npr uzmi 512 mb graficku a ne 256 itd nego na tom istom samo neki drugi proizvodjac i to hvaa
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Kako si samo neodređen.

    Nisi rekao dvije veoma bitne stvari. Koliko košta ta konfiguracija, jer na osnovu cijene ti možemo reći da li je to to. Nisi rekao koja je grafička u pitanju. To što ima 256 MB memorije ne govori nam puno. I još pored toga moraš reći za šta misliš koristiti računar. To su zapravo tri bitne stvari.
     
  3. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    graficka je integrirana
    1300 KM

    za kucu licne potrebe manje i nezahtjevnije programe mozda i par igrica ali ne mnogo
     
  4. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    o i ima par malo zahtjevnijih stvari ali nista posebno u glavnom to sto sam naveo
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koja ploca?
    mislim da je 1300km deranje necijeg novcanika
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ne znam ko ti to pokušava uvaliti, ali ako su to sve komponente, cijena takve nove konfiguracije ne bi smjela prelaziti 750 KM.

    To jedino može varirati ukoliko ima monitor a nisi naveo, ako je brand memorija, pržač i najbitnije od svega nisi naveo koja je ploča i koje napajanje.

    Sve u svemu, za 1.300,00 KM možeš proći dosta bolje.
     
  7. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ne samo to ima jos dodataka kao zvicnici onda malo sice i toga sada da cujem jos prijedloga
     
  8. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    maticnu neznam jer ne pise nepise ko su proizvodjaci komponenata i trazim i asa sam ovo u IT computers
     
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

  10. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    jeli mi neko moze dati link dje da sam sebi mogu sastaviti komp ali da je u bih
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    hmm vec bio to mi je poznato
    samo meni treba da vidim kako bi to bilo kada sastavim koliko bi kostalo i sve
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa olovku i papir (eventualno notepad i kalkulator) i sastavljaj. Imas u siteu plusa to sto trazis mislim.
     
  14. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ovako da mi zaboravimo ovo nego mi dajte neku kombinaciju do 1250 KM prcesor AMD athylon 64 3200+ obavezan pa sada ostalo da mi preporucite
     
  15. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    evo mislim da je ovo odlicno u odnos na ovo a za skoro istu cijenu evo link onaj predzadnji je sa AMD ATHILON 64 3200+ procesorom sta kazete na ono pa cu sada kontaktirati da vidim detalje proizvodjac i sve
    pa mi recite dali je vo dobro

    http://www.ansoft.ba/index.htm

    za cijenu

    hvala svima sto ste me lagano ali sigurno ubijedili da to nadjem
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma onaj IT je boze sacuvaj majke mi.. gledan nigdje im ne pise koja grafika ide. kaze 512MB grafika sa TV out..... KOJA!! jebo te moze biti 7300 a moze 7950... fakat deru raju lopatom majke mi.... bezobrazno...
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @KRUNCH
    Daj ti nama reci sto mora biti 3200+?

    Prijedlog
    iz teme https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=6228

    Konfiguracije za oko 1500KM

    AMD ATHLON 64 3000+BOX Sck.AM2
    Asus M2V
    1GB DDRII 667MHz
    160GB SATA (Seagate, WD, Hitachi)
    GF7600GS PCX 256MB (Asus, EVGA)
    DVD RW DL (Benq,Nec, Lg)
    Case + PSU 400-450W (Chieftec, Sharkoon)
    LCD 17'' (Acer, Samsung, LG)
    Orijentaciona cijena 1500KM

    Bez monitora imas dovoljno love da uzmes 3200+ umjesto 3000+ i ostane ti love za periferiju! Eventualno mozes jos mijenjati maticnu za nesto u istom cjenovnom rangu ili mrvicu skuplje.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    nemora nego samo nako vise ga preferiram nije prob samo meni treba da je top 1200 KM granica bez monitora jer vec imam monitor