KASDA Modem?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ultranova, Jun 24, 2010.

  1. ultranova

    ultranova Novi član

    Ne mogu pristupiti postavkama modema sa 192.168.1.1 ? Procitao sam da je to default ip tog modema.
    Pokusao sam uraditi full reset modema, opet ne mogu pristupiti.
    Sta da radim ?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    spusti brzinu mrezne na 10mb pa onda probaj
     
  3. ultranova

    ultranova Novi član

    Kako to odraditi ?

    EDIT: Odradio sam, opet nece...
     
  4. ultranova

    ultranova Novi član

    Evo uspio sam uci tako sto sam promjenio ip adresu racunara na 192.168.1.2 i onda je moglo uci. Moze lock, hvala anyway.
     
  5. ultranova

    ultranova Novi član

    Btw jos jedno pitanje. Htio sam se zamjeniti sa burazom modema, i donio sam od njega svoj i njemu dao moj, medjutim nece ni kod mene ni kod njega konekcija? Tj nece modem da si ni upali kako treba ( ne svijetle sve lampice ). Sta trebam odraditi ?
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    mozes li mu pristupiti? reset? postavke? nece svjetliti jedna lampica ACT ako nije uspostavljena konekcija a druga DSL ako nema dsl linije. ako tvoj kod tebe radi sa istim postavkama iznaci da je ovaj drugi pokvaren.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kasda radi samo na isdn linijama / b annex modem
    a burazu ti je vjerovatno pots / a annex modem
    a ta dva nisu kompatibilna
     
  8. ultranova

    ultranova Novi član

    A trebao bi barem njegov moci kod mene, jer sam ja prije imao taj modem, ja i buraz smo zajedno koristili net i onda smo se odvojili. Ja sebio prijavio net dao burazu speedtouch a meni su donijeli taj Kasda modem.
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Jesi mijenjao splittere?
     
  10. ultranova

    ultranova Novi član

    Cini mi se da jesam, vidit cu jos kod brata kakav je, ne sjecam se bas, ovaj mi izgleda isti kao prije, vjerovatno zato sto su svi slicni :D
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    pogledaj sa donje strane modema pise ti da li je a annex i b annex .... a i b nisu kompatibilni ako ti sa drugim modemom ne gori adsl spoji ga direktno bez splitera ako i dalje ne radi onda je modem nekompatibilan sa tvojom linijom