Kasda wireless problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ace_, Sep 8, 2011.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Nadam se da ce neko imati zivaca ili znanja da mi pomogne ovdje.

    Kasda wireless router, do nedavno je radio besprijekorno i na XP i na Win7 ali u zadnje vrijeme je poludio. Ispod cu u kratkim crtama opisati egzoticne probleme koje imam:

    - net radi 1-2 minute i pojavi se zuti trokutic dole kod sata i nis od stranica nece da otvori (kad odem na troubleshooting kaze "connection between router or modem and the internet is broken)
    - posto se automatski konekta (tako namjesteno u routeru), ja napravim "rucno" konekciju, kliknem dial i zacudo net radi, sve otvara brzo i normalno (nije mi jasno kako se mogu konektovati jos jednom ako sam vec konektovan ali hajde)
    - kad odem na laptop, net radi totalno cudno, sporo i nakon par minuta nece nista da otvori
    - probam upaliti hwb kad ono radi na laptopu iako nista drugo ne radi, onda sam probao i bhtelecom stranicu i radi i ona ofc
    - sad kad probam, ne rade ni hwb ni bhtelecom stranica ni ostatak neta, na laptopu ni na kompu :S iako nista nisam mijenjao
    - kad spojim stari Speedtouch router koji nije wireless, internet radi bez problema
    - sad kad bi disejblao LAN konekciju na kompu i opet enable ili kad bi jednostavno ugasio/upalio router sve bi se ponovilo istim koracima opisanim iznad

    Sad ne znam je li taj Kasda neispravan ili nesto nije dobro podeseno, a zbilja mi treba net i na laptopu i na kompu.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Otiđi u Telecom centar, ponesi modem i adapter i zamijeni za neki drugi koji ima WLAN, a usput i opiši te probleme. Ne isplati se zezati s tim, jer i sam kažeš da speedtouch radi bez problema ;)