Kaspersky Anti-Virus FREE

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Ragnarok, Jul 26, 2017.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  2. kio

    kio Komšija

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam prošle godine popola s jaranom kupio licencu za 2 mašine (oko 35KM koštalo na ekupi). Zaista super radi, nikakve probleme ne pravi :) po isteku licence cu vjerovatno preci na ovu free verziju, ali dok se pojavi za evropljane :)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja uzeo Eset 1 godina 6€ :D lagano preplata, kaspersky mi je jeo memoriju :(
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar neko baca pare na AV
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar se koristi AV?
    kod mene Microsoft Defender, Windows defender kako se vec zove, i ne znam da ga imam.
    prije ovoga koristio nod32 tamo 2009te i 2010te mozda, dok ga naizad nisam izbrisao i presao na microsoftovo rjesenje.

    nikad nisam imao problema s virusima.

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    To ne znaci da je to rjesenje dovoljno

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad je mojim roditeljima dovoljno koji znaju samo na fejs uci i klikati sve sto iskoci, onda je i nekom iskusnijem dovoljno. To je bas bacanje para
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja bas nemam potrebu ni za kakvim dodatnim antivirusima
    svako naredni operativni sistem poslije XPa je bio puno sigurniji i azurniji i nije bilo virusa...na win 7 pokoji mi se i znao zakaciti ali sa win 10,nigdje virusa,osim pokoji trojanac kojeg svjesno ubacim u nekom kreku :D
    ali nisam imao virusa da mi je pravio probleme sa sistemom,sigurno 5 godina :D
    unazad 5 godina sam koristio avast free,zadnje 2 godine samo ovaj defender
    na browserima mi instalirani adblockeri i nema problema
    znam gdje treba klikati i sta a sta ne treba i nema ni virusa
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sto pojedini mogu kenjati, to je nevjerovatno. Bacanje para 20KM godišnje???? WTF??? Kafica, cigare, jointi, pivce... To sve nije bacanje para, ali 20/365=5,5 feninga dnevno za AV jeste bacanje para. Pa 95% ljudi ovdje placa internet samo da bi surfao, lista forume, gledao slike na fejsu....a da ni marku ne zaradi od toga... To je bacanje para, u pravom smislu te rijeci. Da ne govorimo da imaju sve pirate na PC-u, tj. da si obicni lopovi. Imaju piratski Windows, a 20-30KM mjesecno potrose na internet, samo da bi na njemu ubili dosadu. Šta reći, kakvu posluku porati.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne znam za vas, ali sva internet placanja pratim preko AV-a., i zelim da ide preko enkrpitovane mreze legalne naravno :)

    Prevencija cudo cini, dovoljno je da vam licni podaci/racun i sl 1x samo zavrsi u pogresne ruke, ne 100x :D

    Po meni prevencija nikad nije bila bacanje para.

    Sve igre legalne
    windows legalan
    antivirus legalan ostale su open source i besplatne aplikacije (ukljucujuci i vlan, bsplayer itd..) :smt006
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa jest bacanje para kad je nepotrebno. Da je marka godisnje, to je marka previse.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jer se ne sjecam kad sam zadnji put imao problema sa virusima ili da sam nekom pomogao rijesiti se virusa. Vjerovatno zadnji put na XP-u. Covjek vam kaze da nemate potrebu placati ni tih 5 feninga dnevno, a vama tesko padne. Samo placajte, i 10 ako cete se bolje osjecati, ali ako moji prijatelji, roditelji, koji su skoro informaticki nepismeni, nemaju problema, ne znam kako moze neko s ovog foruma imati na kojem bi clanovi trebali biti neki advanced useri.
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    Sustina je da postoje free rjesenja koja su dosta bolja od windows defendera.
    I da korisnik windows defendera u sustini ne zna imal vriusa ili ne.
     
  16. kio

    kio Komšija

    Ne znam za vas, ali unazad par godina kako sam usao u IT industriju sve sto koristim je legalno tj kupljeno. Prije svega cijenim rad ljudi koji su svoj trud ulozili u software. Ko ne zeli placati, ima dovoljno alternativa od Linuxa, libre office i ostalog. Kako sam se u par navrata dotakeo penetracijskog testiranja i ethical hackinga mislim da dovoljno zastite nikada nije na odmet, ne moramo biti cave man i ici u krajnost ali dobar AV je svakako preporuka. Mada znam ljude koji se loguju na lokalnu machinu, pa onda na virtualku pa onda vpn/tor samo da bi provjerili fb notification. :oops:
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudi, da je defender dobar toliko, ne bi ni postojao kaperski, eset, Symantec. Nema potrebe da se ovdje itko pravda za ovo ili ono. Sve sto sam rekao mislim da je tacno. Postoje ljudi kojima pc sluzi samo za surfanje i kad im uleti bajuga, opale format c I idemo dalje. E pa kod mene format c kosta 20km, koliko sam i platio AV, a ima stvari koje ne zelim restorati i zajebavati se s tim.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja godinama ne koristim Antivirus. Što je neko rekao, zadnji put na XP-u ga imao instaliranog.

    Pazim šta skidam, šta otvaram, i koje stranice posjećujem. Iako torentam ko veliki, opet nemam problema..
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije da opravdavam AV ali ako nemas AV kako znas imas li virus?