Kernel - pao sistem.. popravio sistem i opet fali kernel ?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Jul 20, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    sinoc uradim defragm sistmske particije, i kad je zavrsilo sve bilo ok i ugasim komp
    jutros ga upalim kad ne mogu dignut sistem, fali navodno kernel.. uzmem od prijatelja xp profesional ali bez SP1 ili SP2.. znaci onaj prvi stari

    i uradm repair windowsa.. ono instalacija na postojecu ali da mi ostane isti sitem kosto je bio, sa svim postavkama i programima..
    i sve lijepo prodje i pojavi mi se ovo:

    [​IMG]

    e sad, jel nesto nije ok sa demon tools ili mi stvarno fali kernel i koji
    navodno imam bad sektor i tamo mi kernel upao (tako bar mislim) pa mi je sistem upao

    ..i da, poslije sam odma nabacio instalaciju SP2 prije nego sto sam ista poceo radit
     
  2. burner

    burner Aktivista

    Re: Kernel - pao sistem.. popravio sistem i opet fali kernel

    Ne znam ti pomoći, ali...

    God damn! :lol:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    hmm.. ok samo, nisam bas skontao tvoju konstataciju.. jesam li nesto pogresno napisao ili :roll:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Ovo je kernel:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_%28 ... science%29

    Provalio si se kada si rekao da fali kernel.

    Ovako:
    Uninstaliraj Dameon Tools, i provjeri nakon toga da li je file sptd.sys u folderu \windows\system32\drivers izbrisan. Ako jeste restart kompa i skidaj najnoviju verziju daemon tools-a.

    Ako ne pomogne instaliraj friško XP sa SP2 (integrisanim), a tokom instalacije za Non-unicode programe izaberi engleski jezik (default). Ne preporučujem da radiš instalaciju SP naknadno.

    EDIT: Popravka postojećeg windowsa može dovesti do hrpe problema tako da i to treba zaobilaziti.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    ma znam staje kernel (valjda) ali sam otisao na jednu situaciju na jednom drugom kompu gdje nisam mogao nista instalirat navodno zato sto fali kernel, il je ostecen il sta vec.. (koliko sam cuo ima vise kernela) pa sam zato pitao dali fali kernel ali ne bukvalno jer mi je i upao sistem zato sto ga nije bilo.. nebitno

    samo nisam te bas naj bolje skontao ako je taj fajl u folderu ond mi treba drugi daemon tools.. mislim, sta znaci taj fajl i sta znaci kad ga ima i kad ne (poslje brisanja d. tools) i kakve to veze ima sa opcenitim radom kompa.. ili ima samo sa d. tools

    a naravno da je bolja friska instalacija od popravke.. to i idiot zna samo imam vazne podatke na ovoj particiji pa tako, do novog HDD mora ovako ostat
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    SPTD to je Virtual Device driver (virtuelna optika) kod DT. File briši ako ostane u gore navedenom folderu čak i nakon uninstalacije DT. Nakon ovoga samo skini najnoviji DT i riješeno (vjerovatno). Nemoj razmišljati već samo uradi kako ti kažem. Potpuno si me pogrešno razumio.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ne mogu uradit unintsal.. izbaci mi poruku od d. toolsa:

    Setup os unable to validate instalation
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Probaj ući u safe mode, ručno izbrisati Daemon tools i SPTD i očisti registry od svih DT ključeva, a onda probaj najnoviji DT. Ako ne bude ovo išlo onda ne pomaže ništa drugo osim reinstalacije OS-a.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ma skonto sam.. otisao sam na msconfing na run i vidio da se podize sa sistemom, zato ga i ne mogu izbrisat jer je aktivan (mada nigdje to ne vidim) pa cu ga ukinut da se ne podize pa kad upalim ponovo komp onda cu ga izbrisat pa javim sutra..

    hvala ti

    poz
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    znali ko stamu ga ovo dodje:

    [​IMG]
    [​IMG]

    izbaci mi kad sam na netu

    ..a trenutno sam ukinuo d. tools da se podize sa sistemom pa cu ga izbrisat a jaran mi preporucuje neru sedmicu.. navodno radi bolje posao od d. tool.. pa vidjecu
     
  11. 3125

    3125 Komšija

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    skini Core May.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    evo skinuo sam ovaj treci i on se dao instalirat, ova prva dva nisu, valjda su bila za 64 bit

    hurmash1ca, izvini ali te ne razumjem,.. sta da skinem i gdje :?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    a hvala hvala.. (hebiga nisam pratio zadnje patcheve pa tako da nisam u toku..)
    samo kad vec tusim onda da pitam, koi je ovo sto skidam auto patch kolike su promjene ovog majskog patcha..

    mislim koji skidam od ovih http://www.hardwarebase.net/download.ph ... &kat_id=48 i koja je razlika izmedju ovog sto skidam od 304 mb i ovaj drugi od 34mb jer.. evo opet mi izbaci Generic Host pa ne znam koliko cu jos bit u mobucnosti svuc ovaj od 304 mb.. treba mi jos naj manje 40 min :evil:
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    pa vidis da za taj 34 MB pise "Extras", znaci da su to neki, ko dodaci. a "Core" ti je full upgrade, sa critical updateima.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    ma.. znam da su dodatci.. nebi bio tako mali nego samo pitam bil meni mogao pomoc pa sta dodje sa njim..

    hajd evo treci put svlacim pa ako uspijem.. javim sta bude
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    otidji kod jarana, ili u neki internet klub i skini, ako ti je vec takva situacija.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    evo svuko sam danas.. hvala jos jednom.. pa javim kakvo je stanje