Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Elegance, Feb 28, 2013.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Pozdrav,

    Imali iko iskustva sa ovim kineskim telefonima? Kontam da narucim ovaj, izadje oko 120 KM .
    E sad ovo izgleda prejeftino s obzirom na opcije koje ima, pa jeli iko uzimao pa da podjeli iskustva. Evo ima i video kako bi trebalo to sve da izgleda http://www.youtube.com/watch?v=eZrPaJBwf54 .

    E sad jos jedno pitanje vezano za carine. Hocu li biti u mogucnosti da izbjegnem carinu ako ga posalju kao poklon, jeli iko narucivao mobitel iz inostranstva?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bacit ćeš 120km.
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Sto se tice carine to ti je kocka bez obzira kako je mobitel poslat kao poklon ili ne,ugl u vise situacija ne carine.A sto se tice samog telefona kao sto ti je kolega rekao bacas dzaba pare.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Sto se tice samog snimka obrati pažnju kako su prelazi ubrzavani, znaci telefon je taj sam od sebe spor. Druga stvar stavljena je samo tema od SGS III sistem je froyo 2.2 (po android marketu prepoznatljivo). Uglavnom zaobici u sirokom luku.
     
  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    Aha, hvala na odgovorima. Citao sam malo po netu, misljenja su podjeljena ... ispada kao kocka, neko zadovoljan bude neko ne. Naletio sam i na ovaj. http://www.youtube.com/watch?annotation ... mnMYVSHSeI

    Ipak 120 KM nije neki novac, neka obavlja osnovne funkcije ja zadovoljan :D
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Zavisi sta zelis od moba ... :) Ukras , surfat , igrat igre ... i kome uzimas .
    Ako zelis te neke osnove ( zvat i sms ) mozes naci neki fin do 150 km .
    Ja sam starom uzeo nekakv ping pong , velik displej ( godine pa slabo vidi ) i moze slike stavit od djece i unucica ( kamiondzija pa pozeli ) . Zove , salje i prima sms i mailove .
    Meni bi bilo vece bacanje love da sam mu uzeo neki smartphone od 5-6 joja a nece iskoristit 2% funkcija neg sto sam mu uzeo ovog kineza i nalilo se sa njim ko cojk :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dzba se mučite, lik je odlučio da kupi i onda otvorio temu da nešta zapitkuje.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    U većini slučajeva kada neko pita za mišljenje, u suštini samo želi da mu zajednica potvrdi odluku, kako bi se on osjećao zadovoljnije, a ne da stvarno dobije neko mišljenje koje se razlikuje od njegovog. Ne znam je li to ovdje slučaj.
     
  9. Elegance

    Elegance Aktivista

    Upravo suprotno. Pitam da vidim jeli iko imao iskustva, mozda mobitel ne radi na nasim mrezama pa bi mi neko rekao. A to sto vecina vas ovdje ima previse slobodnog vremena pa jedva ceka da neko otvori topic pa da ga zaspe to nije moj problem. I vjerovatno niko od vas se nije susreo sa slicnim telefonima ali ste jedva cekali da komentarisete. Ja sam trazio odgovor kakav mi je upravo dao ColdFire, covjek je dao neko svoje iskustvo a to je upravo ono sto trazim ;) .
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam iz prve ruke imao iskustva sa 5-6 kineskih telefona, od toga otprilike pola Android, pola ono neidentifikovano Java djubre. Znaci sve preko 40-50KM je zaista bacanje para, a ne vrijedi ni toliko. Baterija i prijem slabi, kvaliteta, ekrani prelosi, ma sve ukratko. Meizu telefone vrijedi uzimati, ali to je visestruko skuplje, i vec je kakav-takav brend.