Kingston 64GB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by abasi, Apr 11, 2009.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Imam mali problemcic sa USB stickom.

    Kada ga ukljucim na XP operativni sistem i probam uci na njega kaze da se treba formatirati medjutim kada pokrenem format samo prikaze kapacitet usb sticka (63,6GB) a file system i allocation unit size je prazno i nemoze se nista odabrati i sam format se nemoze izvrsiti. A kada ga ukljucim na VISTA operativni sistem takodjer kaze da se treba formatirati i kada na visti pokrenem format ispise kapacitet, pod file system sada ispise exFAT i NTFS sto kod XPa nije bilo i mogu odabrati allocation unit size. Sada kada pokrenem format na visti pod NTFS file systemom format se nemoze izvrsiti a pod exFAT se izvrsi i stick savrseno radi na VISTI dok kada ga ukljucim na XP opet isto bude, nemogu uci na njega trazi da se formatira a format se nemoze napraviti jer nema da se odabere file system itd.

    O ovakvom sticku je rijec

    [​IMG]
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pokusaj kreirati particiju na sticku. control panel-->administrative tools-->computer management--->disk management vrlo je vjerovatno da je stick dao svoje :D
     
  3. abasi

    abasi Aktivista


    Evo formatiram ga opet na visti pa cu probati. Jucer kupio stick.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    samo nemoj previse cackati. ako mozes, odmah ga odnesi tamo gdje si ga kupio, pa neka ga oni popravljaju, ako je moguce.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Uspjeo sam sa ovim programom "HP USB Disk Storage Format Tool".

    Sada ide kao i svaki drugi USB.