Ko ima PS2 nek vidi ovo

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Aug 22, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ovo izrendaju na Plejki bacam kompjuter kroz prozor.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    that's the spirit :mrgreen:
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vi ste se ozbiljno okrenuli protiv PC-a. Vi ste, izvinite, rasisti.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ej da te pitam nesta?

    Moze li se sa PS2 zaraditi love :?:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

  7. Miko

    Miko Aktivista

    Ja jeste li u zadnje vrijem gledali emulator ps2 na racunaru. Ako bude kako treba sa novom verzijom pcsx2 0.9 trebale bi igre ici normalno. Malo se informisite prije nego bacite racunar u smece.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a ti pokreni emulator da ide u 60fpsa (kako ide vecina PS2 igara) sa prosjecnom konfiguracijom bez Athlona64, GF6800U i GB rama, ja ti dam sta god hoces. pa jadan ne bio cak i PSone emulator dobro namuci pojedine konfiguracije, a nije ni upola koristan i zabavan kao prava PSone konzola, a ovdje govoris o nekom PS2 emulatoru. zao ljudima dati malo para i igrati mjesecima bez brige i problema, umjesto sto mole i traze razne emulatore, i bune se sto ne ide dalje od "press start" ekrana. za emulatore 16bitnih sistema sve najbolje imam reci, ali sve dalje od toga je luk i voda. cak i N64 emulatori traze kakav P III Tualatin, GF4 i 256 rama da bi radili kako treba. bye bye PC, hello MAC. :mrgreen:
     
  9. Miko

    Miko Aktivista

    za tvoju veliku informaciju emulatoru uopste nije potrebna graficka neka posebna nego mu je potreban procesor i njegove instrukcije tacnije sse i sse2 a ako ti smatras sempron 2500+ nekim procesorom i da ide 25 FPS in game Final fantasy X onda neznam stvarno.
    Malo citaj i informisi se prije nego sto pocnes pricati.
    Sto se toga tice neide dalje od starta ti stvarno nemas blage veze pa vecina igrica sa verzijom pcsx2 0.8.1 vec udje unutra u igricu.
    A evo ti link pa malo citaj ako te bas interesuje:
    http://www.ngemu.com/forums/showthread.php?t=64452
    i jos sa zvukom.
    Ja nekazem da on trenutno razvaljuje ali za pola godine do godinu ici ce sasvim odlicno.
    Vecina 2d igrica je vec igriva na 30FPS.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ako prezivi cast eona u 30 fps onda valja
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Usput artefakta ima na izvoz.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nemam potrebe pratiti razvoj emulatora jer imam pravi PS2 kao sto vidis ispod, pa mi je taj jad od performansi fakat jadno i mucno gledati. a osim brzine, tu je puuuno artifakta na sceni - pogledaj Guilty Gear, ili neku drugu 2d platformu / tucu. a bogami na ovim slikama ja ne vidim da se grafika bolje izvodi nego u Graphics Synthesizeru. za godinu dana vec izlazi PS3 koji ce moci bez problema vrtiti PS2 igre sa jos poboljsanom grafikom, a koga ce onda biti briga za PS2, a kamoli PS2 emulator - mozda takve ko ti, koji misle da je PC najbolja stvar za igre... ja ti jos jednom kazem, standardno se igre vrte u 60fps-a na PS2, pa skontaj da li je tih 30 i kusur fps-a prihvatljivo. covjece uzmi pravu konzolu i igraj ko covjek. a nesto ne vidim da se emuliraju kompleksnije igre poslije 2002. godine, vjerovatno je tezak zalogaj za emulator. :lol:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    God of War anyone :?:

    Psot processing efekti ce ga slomiti (magla silent hill)

    Moze i MGS3
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GT4, Jak3, Ratchet & Clank, Tekken5, Soul Calibur 3 itd. - sve nedostizno za bilo koji emulator (a sve idu u 60fps @ progressive scan).
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    može 576p preko progressive komponentnog?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa valjda je to ta rezolucija (mada mislim da je prije 525p) ako koristis dobro optimiziranu pal igru (bez crnih traka gore i dole). ja navikao na usa naslove pa mi je uvijek 480p. :wink: inace kad su ps2 igre u pitanju jako malo ih podrzava pal60 standard (tuzno je da su skoro sve DreamCast igre ovo podrzavale a nigdje na ps2).
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    vidjet ćemo sve... bit će update hifi sistema kroz neko izvjesno vrijeme, pa kad pogledam cijelu videoteku vam se javim :D
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    DA NIJE COMPA NEBI NI BILO OVAKVIH IGARA NA PSU
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    da... jnc bi izdavao napajanje i igre, a sony propo :D
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Sony je poznat kao proizvodjac platformi za naftne bushotine, a Play Station im je kao hobi vishe.

    [​IMG]
     
Thread Status:
Not open for further replies.