Koja je bolja za ...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by PROOF, Oct 21, 2007.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    Zanima me koja je bolja maticna od ove dvije :

    Abit IP35-E

    ASUS P5K SE

    Na njoj bi trebao da se nadje Core2Duo E6750, pa me zanima koja od navedenih ce imati bolje preformanse i bolji OC!

    Drugo pitanje:
    Trebam informaciju koji od Core2Duo E6xxx serije ima najbolje OC mogucnosti!! :smt003
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cemu dvije teme? Prebacio sam ti pitanje iz druge u ovu.

    Sto se tice prvog pitanja, :mrgreen: bolja je Abitica. Odgovor na drugo pitanje: E6750, da. Ako imas te pare to ti je najbolja kupnja. Al ima fazon: potreban ti je RAM koji moze potegnut preko 900MHz, pa i 1GHz, sto nece svaki.

    Zato raidje idi na E4300/E4400 ili cak E2160/E2180. Isti drek. A E6550 niposto ne uzimaj, zbog premalog mnozioca.
     
  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ja imam tu abitovu, dobro se clocka, clocknuo sam svoj E2160 na 2.9 normala, a moze mozda i vise nisam probao :D
    Samo je problem dual boot al i to se moze rijesiti flashovanjem biosa ...
     
  4. PROOF

    PROOF Aktivista

    Sry za dvije teme al reko da ne bude OFFtopic! :smt003 A koji to RAM moze "potegnut" preko!?! :smt090 SuperTalent? :smt007 http://www.barico.net/katalog/detail.php?id=212
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2.9 je nista za taj proc. Cak i na Asus P5B ide na 3.5GHz. Kazem "2.9 je nist za taj proc" jer to nije mjerilo koliko je ploca dobra :D

    Brza=skupa, trebat ce ti puno love za ram. Koji uzet? Crucial Ballistix 667 ili 800. Ide do cca 1100-1200MHz. OCZ i slicni ce te oderat, bjezi od tog...
     
  6. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Pa dobro znam da ide vise al vjerovatno i napon treba mijenjati a to mi se neda raditi , za pocetak je ovo dosta :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    imam osjećaj da je asus i dalje manje bugovita ploča.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imam IP35 Pro, ploca je fenomenalna, bez ikakvih bugova, moze se reci idealna ploca , a taj model se zasniva na ovoj Pro verziji, osim sto "E" verzija nema dodatna 2 externa Sata konektora, 2 Lan konektora, dodatni PCI-e konektor, nema sve Solid State kondenzatore, i ima minimalno sređeno hlađenje, mada bi i dalje ploca trebala biti uredu.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    abit je od idealnog ko ja od amerike... jako daleko.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma pusti ga, pa imao je Gigabyte prije ove abitice. :D
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kako god, ne mozes upoređivati nesto sto je najjeftinija izvedba neke ploče i najskuplja izvedba.

    Šta bi ti da ti sada neko daje Gigabyte X38 DQ6 i ASUS P5B, šta bi ti izabrao? :smt003
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: Jao koje pitanje...

    Gigabyte, koju bih odmah prodo i uzeo si HD2900Pro. Vec pogadjas, Asus P5B bi ostala u kompu.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    asus ostavio, a kupljeni 2900pro bi prodo stiviju jer je isto trash :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    za 2900pro karikiram.

    doduse, ti si nvidijot :D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    nisam, samo ne cijenim ati-jeve uratke.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koji si ti leek. :mrgreen:
    Ali da ne mozes prodat, nego da ti neko samo daje te dvije i jednu od tih da mozes koristiti.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    rofl. :D I ono da mogu prodat bi bilo tesko zamislit a tek ovo :lol:.

    Nije valjda da u slobodno vrijeme mastas da ti netko pokloni Gigabyte X38 tek tako? :D
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne covjece, ja govorim o tome što ti porediš najjeftinije edicije i najskuplje edicije ploča, a to se baš i ne slaže :smt005
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogledaj malo bolje gore, ti si to kreno poredit.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Jel ide i milka uz ASUSicu? :lol: