Koje kuciste i napojnu uzet?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adEz_ze, Jun 28, 2009.

  1. adEz_ze

    adEz_ze Guest

    Treba mi pomoc oko napojne i kucista... Planiram uzet novi komp ali ne znam koje bi kuciste (treba mi neko sa boljim hladenjem= i koju bi napojnu.

    Evo konfiga:

    -Asus P5Q Pro
    -Intel C2Q Q9550 2,83 GHZ
    -VGA Sapphire hd 4870 1 gb toxic
    -OCZ DDR2 PC-6400 Gold 2x2GB Kit ili G.SKILL 4GB DDR2-1066 Dual channel kit (i tu pomozite ako moze :D)
    -Asus DVD pisac (mrsko mi trazit model)
    -WD 640 GB HDD

    budget je 250 km
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    SilverStone Precision SST-PS01B (po jedan 120mm ventilator naprijed i nazad) - 120KM
    SilverStone SST-ST50F-230V 500W - 132KM

    + 10KM shipping

    http://genelec.ba/
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Precision i nije najbolji izbor. Kvalitet nije na nivou ostalih SS proizvoda.
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Sta uzeti bolje za te pare?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    -CM centurion 534
    -A+ CS-188AF ili monolize 2
    -bolji izbor je cak TT soprano ili mambo
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Zar je tako lose ovo SS kuciste?

    Ako je momak iz Zenice najjednostavnija opcija mu je Genelec zbog dostave, a ako moze doci u Sarajevo ima npr. Cooler Master Centurion 534 i eXtreme Power+ 500W za iste pare, samo treba vidjeti ima li bar 2 ventilatora u kucistu.

    BTW ko dila A+?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    90% retailera ima neki vid dostave. A+ dila ingel, a sto se tice kvaliteta precisiona, sacekaj da se Vedo javi sa iskustvima iz prve ruke.
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Sto se tice napajanja, najbolje bi bilo naruciti SilverStone iz Geneleca. Ocajan je izbor u Ze, a nijedna firma nema up-to date online cjenovnik, nista ako se licno ne ode/nazove i vidi sta ima/ ili moze da se naruci.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Kao sto i napisah vec par puta - kuciste je smece obicno. Ona vrata nemaju 3 grama u sebi, sama plastika, i morao stavit komad spuzve izmedju njih i ostatka kucista jer kuciste drnda i prozivodi popizdujuci zvuk. Ugradili su i neki HDD cage, zamisli da ti treba bar 15 min da ugradis hard disk i sve ti je jasno. Jednom rjecju - drek.
    Kuciste ne vrijedi ni 1/3 novca koje kosta, mozda na slikama i fino izgleda ali uzivo vristi nekvalitet iz njeg. kamo srece da sam dodao jos tu petobu pa uzeo jos jedan CM690.. :(
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Uredu kad drugi kazu da ne valja, ali kad vlasnik kucista kaze da je lose i da se pokajao sto nije uzeo neko drugo onda je sve jasno.