Koje napanjanje ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by acmeR, Aug 18, 2009.

  1. acmeR

    acmeR Novi član

    Koje napajanje za ovu konfu ?

    MB GIGABYTE G31M-ES2C Sck.775
    DDR II 2GB 800MHz OCZ Platinum XTC
    INTEL DUAL CORE E6300 BOX 2x 2.8GHz, 2MB, Sck.LGA775
    VGA SAPPHIRE ATI HD4850 512MB DDR3/256bit
    WD 500GB SATA

    Neko ne previse skupo....a da moze vuci ovo :D

    i dali moze oova pogurati ovu konfu FORTRON 400W PNF ona je 64 km u ingelu ?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vuci ce to PNF bez problema jedino sto ima malo konektora pa ces morati upotrijebiti 2Xmolex to PCIe adapter za napajanje grafe.A onda ti ostanu jos samo 2 molexa,a ti skontaj koliko ti prikljucaka treba.
     
  3. acmeR

    acmeR Novi član

    Kad bi se ja razumio u te konektore :)

    ako moze detaljnije..kako se postavljaju ,gdje kupiti i cijena :D
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa u ingelu ih odmah kupi, nisu vise od 4-5KM, uzmes par komada, 2 molex to 6pin PCIe adapter. Postavljanje ces skontat, nemozes fulit nista, 2 12V molexa skopcas u taj adapter i drugi kraj (6pin PCIe) u graficku i to je to :mrgreen:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    A i kupis one da kazem "produzne" molexe. Iz jednog dva :D Npr. ako ti zafali za optiku. I zar nismo vec spominjali napajanje za ovu konfu u nekoj drugoj temi. :roll:
     
  6. acmeR

    acmeR Novi član

    da al et da nespamam covjeku skroz :D

    e jos jedno pitanjce :D kad kupim kuciste hoce li mi unutra doci oni mali kablovi sto idu za maticnu ( i koji obicno dodu u novom kucistu ) ? power,hdd,reset i itd
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    da, to ti dodje uz kuciste. U manualu od ploce ti je narctano gdje koji ubost.
     
  8. acmeR

    acmeR Novi član

    aha hvala na odg..

    Da znam to sam vec radio jednom..i imali ista kad se sve sklapa onako da trebam pripazit ..?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    mojne zaboravit ustekat dodatno napajanje u grafu, to se najcesce zaboravi.
     
  10. acmeR

    acmeR Novi član

  11. acmeR

    acmeR Novi član

    Otisao ja kupit procesor i pitam onog covjeka u plusu, koje bi mi napajanje trebalo za ovu gore navedenu konfu kaze nista ispod 100 km i nekog kvalitetnijeg jer ce crknuti i ja pitam mozeli FORTRON-ova od 400 w pnf kaze nemoze?

    Jeli upravu i moram li uzimat neko bolje?
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Odradi search foruma i vidi koliko konfi na forumu gura taj PNF, a ako ti to nije dovoljno onda vjeruj trgovcu.
    Da si pitao može li termaltejk koji imaju na lageru vjerovatno bi rekao da može.

    I ne, nije u pravu.
     
  13. acmeR

    acmeR Novi član


    Uradio kao sto si rekao , pregledao malo forum i et vidim da ljudi guraju mnogo bolje konfe na ovoj napojnoj od ove moje ..
    znaci trgovac nije u pravu.. samo mi je htio vise para uzet :p