Koje serije pratite?

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by bhd, Mar 5, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ili House.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I koji je to glumac iz Dextera, 'unisten'? Michael Hall? ... i po cemu to?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hebiga tebi treba crtat sve.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne treba nista crtati, nego malo samo obrazlozi svoju recenicu: "Pametan, ove serije od po 10 sezona unistise glumce."

    Ja sam fino pitao da mi das primjer koje su to glumce "unistile", iz radoznalosti, a ti napisa: "Dexter", sto opet nisi specificirao o kome je rijec. Samo generalises. Daj konkretan odgovor, uz kratko obrazlozenje zasto tacno je taj glumac "unisten", ako neces da te handrim, i ako neceas da sam moram dolaziti do zakljucaka, ha ja.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ipak ZA da stoji ista postava i bas se ne slazem da ce serija biti ukaljana sa identicnim glumcima kroz cijel iserijal ali eto, nisam ih pogledao veliki broj pa nisam objektivan.

    Ali uzmi jednu seriju koja moze izbaciti deset sezona, za svaku sezonu naci dobru postavu i za svaku pogoditio je nemoguce. Ako nadjes dobre glumce i u startu valjaju, ne vidim razloga zasto ih ne zadržati. Teže je napraviti kvalitetnu seriju sa stalnim izmjenama nego sa istom postavom.

    Ako kvaliteta serije pada radi zamora materijala, ispranom temom, siromašnim plotom. Konstantne zamjene mogu sam ootezati stvar.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni ja ne kontam dmr-a, u kojem smislu unistavaju? :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    @ nails
    Bas suprotno, za serije koje traju po vise sezona puno lakse je zadrzati svjezinu ako se komplet postava i prica izmjeni. Iskreno ja ne mogu nikako zamisliti sta bi sa istom postavim mogli ponuditi u drugoj sezoni!? Otezati isti slucaj bi bilo dosadno, a ubaciti novi ne bi imalo smisla.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dobro velis ali i to ovisi od serije do serije..,,
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno, ovdje su ciljano isli na taj format. A i ne pamtim da ima jos neka serija tog formata, ako nista originalno.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    tipa true detective deff mjenjanje postave, tipa how i met your mother,,,,, sapunica haha
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam gledo, al meni pada na pamet jos bolji format. Da svaka epizoda nosi novu pricu i postavu, tipa zone sumraka :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako prva sezona zavrsava i obzirom na vremenski period, da sada ne spoilam, ostaviti istu postavu nema smisla, sto se detektriva tice. Ali sam ja ipak za iste igrace. Mozda ne ide da se porede sitcom serije, ali seinfeld, mućke, blackadder, six feet under, downton abbey, breaking bad, (vjerujem i the wire) itd.. su odlicni naslovi sa dobrim postavama sto dokazuje da isti glumci mogu drzati paznju ali su u nastavcima problem materijali, potrosi se materijal ma ko dalje glumio a opet, moras imati neku povezanost izmedju sezona bez obzira na druge glumce.. ne mozes sa kriminalstike skakati na komediju pa poslije dramu.

    Da se moze zadrzati osvježenje sa promjenama igraca, opet ostaje veliki upitnik.. kako svaki put naci kvalitetne ljude. Jednostavno nema smisla.

    Sto se tice formata detektiva. the killing je slicna, spominjao sam to. Skoro jedna sezona jedan slucaj. Beton serija.. ALI! Kraj druge sezone je dao naznake da ce postava biti izmjenjena, da ce biti nesto drugo u trecoj sezoni. Zatim se serija gasi, pa je aktiviraju, izbace trecu sezonu sa istim ljudima. Glumci i dalje na limitu, beton, plot olabavio i ukaljaju sa zadne dvije epizode do poda. I tako meni najdražu krimi seriju stavise da m ise vise i ne gleda. Sta bi novi glumci donijeli ? Nista, i dalje je plot problem. Opet kada je poredim sa ostalima, the killing je cista desetka bez obzira na razocarenje.

    Da se ljudi mijenjaju koji pisu te stvari po sezonama, e to bi bila prava serija.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al lakse i bolje je napraviti potpuno novu pricu i povezati je sa novim likovima neko napraviti potpuno novu pricu i povezati je sa istim likovima. :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba se navici na nove ljude, na nove karaktere, profile. Pola sezone prodje dok ih sažvaćeš. Ali i dalje mislim da nema toliko dobrih glimaca da se svaki put ispune ocekivanja.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima toga, ovdje je vrhunska ekipa i zbog glumaca je dobro kako je dobro. Ali gore bi mi bilo da serija sa ovom postavom postane "mlaka" il dosadna u nastavku nego da se zavrsi u prvoj sezoni, najbolje stati kad si na vrhuncu :) Iskreno ovo su predobri glumci da bi ih razvlacili po vise sezona, mene je bas iznenadila postava i pomisao da ce se ovo otezati u vise sezona. Kontam pa zar je dotle doslo da su i ovi spali na serije :)
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ignorise nas izgleda. :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne ignorisem ba, eto pitajte srva :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, znam sta govoris. Sada svaki glumac u poznim godinama glume bude ugiran u kojekakve serije. Nema ih u filmovima pa hajde gdje moze.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja gledao neki dan film gdje je Dexter sporedna uloga, lik totalno isti. Kad ga toliko dugo gledas (a gledao sam Dextera prve 3 sezone u komadu, poslije redovno pratio), onda se ne mozes otet dojmu.

    Dobar primjer je i Tarik Filipovic, kad god ga vidim u nekom filmu/seriji kao da kviz gledam.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jest, jest na to sam mislio. :)