koji dvd rw uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pac, May 27, 2006.

  1. pac

    pac Komšija

    DVD RW PIONEER 111D Dual layer 16X

    LG DVD-RW Super Multi Bare Bulk, Double Layer DVD (+R) 16x, (-R)

    Samsung WriteMaster™ DVD RW Drive, Bulk version with Black beze

    Samsung WriteMaster™ DVD RW Drive, Bulk version with Ivory beze
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Novi pioniri se krse, lg je ok ako te potrefi dobar, moj writemaster je haman prno nakon 2 godine ....
    neznam uzmi nec
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Uzmi LG ja sam imao i obicni writer i imam sada DVD RW DL vec godinu i po i nikad mi nije stao. Moja preporuka LG.
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Moja preporuka ide za Asus jer sa njim nemam problema iako ga drugi pljuju ali eto, izbor je na tebi :)
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    plextor, sony, benq,

    imam i lg i nec, smece lg, nec moze proci

    iako mislim da su noviji lg puno bolji, znamda je moj shit :mrgreen:
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Eh kad mi kazu da je LG smece ja bi mu od glavu razbio :D , ne diraj mi u LG da ti...ehehehhee , meni je asus pravio probleme sa trakovima,mnogi dvd romovi nisu prepoznavali ono sto on snimi :)
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    pa kazem da je moj shit , cd ako ima molekula na njemu da ne valja, nece je procitati, :p
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Također. I ja imam Asus i do sada mi nikada nije pravio probleme. Od 100 snjimljenih DVD-ova možda 5-6 ne bude uspješno. Ali to nije do writera nego do loše kvalitete DVD-ova. To ti je ono, dođe jaran da mu nešto kopiraš i kupi najjeftiniji no name DVD.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Mah to se desi kod svakog DVD RW kad snimas na neke lijeve medije..
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @Imperator- apsolutno talno je to sa medijima, ja nisam mogao snimiti ni jedan na brzini od 4x a da ga ne sprži kada na početku počne snimati. Morao sam sve raditi najnižim brzinama dok nisam počeo sa Verbatimom i 16x :)
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Ja koristim najjeftinije Princo dvd medije i snimam na 4x i nikakvih problema..
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Snimam i ja sa njima na 4x kad neko donese bez problema, ali Creation su me zezali i na 4x kad "naglo" pocne snimati, ne dodje ni do 2% i odmah error :evil:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Plextor, nec, lg,
    ovim redom
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    :twisted: sto stavi LG na trece mjesto :lol:
     
  15. delux

    delux Novi član

    Asus DVD-RW 1608P2 DL. Pozitivno iskustvo.
     
  16. qwerty

    qwerty Novi član

    Benq DW1655! definitivno best buy.
    eventualno ako imas para na bacanje onda Plextor.
    lg nije los. asus/pioneer solidno. nec isto. samsung katastrofa.

    uglavnom benq/philips su kraljevi po price/performance indexu.
    sretno
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    BenQ DW1640, moja preporuka :smt023
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

  19. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Men je ASUS zezno samo jednom i to sam upola snimanja pokreno neki program za dijagnostiku koji ga je prekino.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Normalno da je PlexWriter naj... Doduše skup je, ali ako ti "baš" treba dobar pržač onda nema ravnog.

    Ja koristim taj LG koji si naveo i godinu dana na njemu danonoćno snimam, tako da ga mogu preporučiti, za ostale ne znam.