Koju Graficku uzeti na ovu konfiguraciju?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Avenger, Feb 19, 2006.

  1. Avenger

    Avenger Novi član

    p4 1.7GH
    512 SDRAM
    40gb hdd

    trenutno imam geforce4 MX440

    koju novu graficku da uzmem... i zanima me da li je mozda geforce 6600 GT 128mb prejaka za moju konfiguraciju...

    i posto je 6600GS PUNO jeftinija da li je i PUNOOO slabija???

    EDIT

    treba mi AGP ne PCI!!!
     
  2. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    S koliko para raspolazes? Razmisli o ABIT R9600PRO-Guru koja je 236.50 KM u Plusu.
     
  3. Avenger

    Avenger Novi član

    recimo oko 300 km...i 6600GT je oko 400 (malo preskupa)
    zato sam i gledao 6600GS koja je oko 260...
    sad cu potraziti tu ABIT po netu malo..
     
  4. DC One

    DC One Aktivista

    Kakva crna R9600, pa 6600 obicna kosta toliko.
    6600 GT je 350 KM u Plusu, link

    P.S. Sta je 6600GS, zar to postoji. Jel' mislis na Gainwardovu Golden Sample seriju ili....
     
  5. Avenger

    Avenger Novi član

    pa vjerovatno da :D
    gs golden simple...
    a da postoji, vidio sam je pise na kutiji Geforce 6600GS

    i "Plus" gdje je to...daj link plz :wink:
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

  7. Avenger

    Avenger Novi član

    pogledaj moj location :lol: :lol:

    a tamo pise raspolozivost Bihac NE :D
    ali otici cu do robota i provjeriti to...mozda da je narucim..

    THX :D
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    jos jedan iz Bihaca, a ja mislio da sam sam :D , uzmi 6600 obicnu Leadtek ili Gainward i rijesen problem, samo pazi moras imati bar 300W napajanje
    EDIT ako ti ostane love uzmi si RAM-a barem jos 256MB, al vidim da je SDRAM, tesko ces to naci al pokusaj na oglasima sigurno neko ima polovno
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    polovnu 9700-9800PRO - ostale komponente ce ti zagusivati jacu karticu.
     
  10. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    @DC One

    Pa jesil vidio covjeku konfig? Sto bi bezze uzimao 6600, pa da mu bude prigusena. Neg vako uzme guru grafu i vozdra.
     
  11. Avenger

    Avenger Novi član

    kako da saznam napajanje? :oops: :oops:
     
  12. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    otvori kuciste i pogledaj sta ti pise na napojnoj
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma jarane nabavi ti sebi 9550 ja imam na 1.7 9800pro i nista nisam dobio... a prije sam imao GeFroce 2 GTS! i ako ces mi vjerovati neke su mi igre bolje isle na njoj nego sad na ovoj....
     
  14. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ma,može on uzeti običnu 6600agp.Ta konfiguracija iz siga koju ima(ako se radi o punokrvnom pentiumu 4 a ne celeronu),može bez problema gurati igre.Jedino nebi bilo loše da ubaci još jedan keks od 512 rama,no ako dečko nema love za početak samo grafa,a kao što kaže behemut dobra bi bila i neka 9700 ili 9800 pro. :smt017
     
  15. Avenger

    Avenger Novi član

    hmm... vjerovatno cu uzeti GeForce 6600 GT...i nema veze ako je malo prigusim, ionako planiram uzeti jos ram-a samo sam se zezno kad sam kupovao racunar i uzeo sam SDRAM :( :( :( sad moram jos podosta placati za sporiji SDRAM (vrlo glupo) :? :D

    a sto se tice procesora pise Pentium(R)
    i na Manufacturer pise Intel...pa valjda onda nije celeron :D
    ispravite me ako grijesim :wink:

    P.S. "obicna" = 6600GT ??
     
  16. Avenger

    Avenger Novi član

    PITANJE!
    npr. Asrock P4V88 Socket 478 for Intel Pentium 4/Celeron processor, 1xAGP8, 5 x PCI, sound 5.1 and LAN.
    5 x PCI jel to "slot" (nisam siguran da se kaze slot :oops: :D ) za graficku? posto vec ima AGP8...a to jeste za graficku..
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    imas taj AGP to ti je za graficku a PCI (Pherpherial Component Inerconnect) ti je slot za druge kartice.. npr. mreznu, zvucnu, staaaaare graficke, modem.. TV karticu i sl.


    e sad, PCI-E je drugi par opanaka :) tu je sabirnica (jel ono sabirnica?) dosta brza od AGP-a i ove nove, zajebane graficke ti idu preko tog slota....
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    PCI Express, or PCIe, (formerly known as 3GIO for 3rd Generation I/O, not to be mistaken for PCI-X) is an implementation of the PCI computer bus that uses existing PCI programming concepts, but bases it on a completely different and much faster serial physical-layer communications protocol. The physical-layer consists not of a bus, but of a network of serial interconnects (because syncronization of parallel connections is hindered by timing skew) much like twisted pair ethernet. A single hub with a lot of pins on the mainboard is used, allowing all kinds of switching and parallelism.
    PCI Express slots (from top to bottom: x4, x16, x1 and x16), compared to a traditional 32-bit PCI slot (bottom)
    Enlarge
    PCI Express slots (from top to bottom: x4, x16, x1 and x16), compared to a traditional 32-bit PCI slot (bottom)

    It is supported primarily by Intel, who started working on the standard as the Arapahoe project after pulling out of the InfiniBand system.

    PCI Express is intended to be used as a local interconnect only. As it is based on the existing PCI system, cards and systems can be converted to PCI Express by changing the physical layer only – existing systems could be adapted to PCI Express without any change in software. The higher speeds on PCI Express allow it to replace almost all existing internal buses, including AGP and PCI, and Intel envisions a single PCI Express controller talking to all external devices, as opposed to the northbridge/southbridge solution in current machines.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Pci_express
     
  19. Avenger

    Avenger Novi član

    As it is based on the existing PCI system, cards and systems can be converted to PCI Express by changing the physical layer only – existing systems could be adapted to PCI Express without any change in software.

    pa kako ja ovo kuzim taj obicni PCI slot se moze promjenom physical layer (fizickog sloja) dobiti PCI-E :D :D
     
  20. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ako ti piše Pentium onda je punokrvna četvorka,a glede ovog 6600"obična"znači da nije gt karta.GT karte rade na većim
    frekvencijama.Nekakav standard je 500/1000 kod većine mada ima nekih i nabrijanih tvornički,recimo kao ova moja ili gainward gs(goldensample)serija ili neke asusove.Obična 6600 ima smanjen radni takt i sporiju memeoriju...Uglavnom gt karte imaju oznaku 6600gt tako da nemožeš pogriješiti...Ah da ima nekih 6600 običnih koje imaju turbo i ultra reviziju koje rade skoro kao i gt-jke ali naravno te su iskuplje od klasičnih 6600...pa sad kako raspolažeš sa lovom tako se pokri... :smt023