Koju maticnu?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Elegance, Nov 6, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    A mozes li u BIOSu staviti da ti ram radi na 667 Mhz pa onda kad dizes FSB da se i ram dize, al opet ce bit manji ili = 800 Mhz?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Normalno, tako se i radi. Stavis uvijek memu na najnizi omjer, 1:1. Ako imas Q6600, FSB je 1066MHz, odnosno 266MHz, u 1:1 omjeru ce mema biti na 533MHz. Onda imas dosta prostora da dizanjem FSB-a mema ne premasi nekih 800MHz. Opet ovisi kakvu memoriju imas, ima memorija koje idu 1.2GHz, ali ta brzina je suvisna, ukoliko FSB nije 600MHz.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Znaci ram stavit na 533 Mhz u BIOSu, i onda lagano dizat FSB? To je sva pamet? (ne mislim dirat napone, necu ici preko 3.2 Ghz)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod quada treba malo vise truda, osobito oko CLU PLL napona, te napona vezanih za NB. Ali je i dalje dosta jednostavno.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam neki dan drugu klokao E6600 a on je vrlo slican tom tvom i za stabilnih 3,2ghz morali smo staviti u biosu 1,385v ploca P5B.Jest da kod klokanja sve ovosi o primjerku al slabo da ces imat stabilnih 3,2ghz bez dizanja napona.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha. Ok, cekam da stigne ram pa cu sve presaditi na novu plocu pa cu se konsultovati sa vama da vidimo koliko se da izvuc iz ovog decka :D . Sorry Elegance na OT.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, nije nimalo slican. Cista suprotnost. ;) Slicniji je mom E2160 nego Q6600.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ili sam ja corav ili sam gloop, jedno od to dvoje je sigurno ;) po defaultu je FSB=333MHz, i mema radi na 2x333=667MHz. ako dignem FSB na 350MHZ, mema ce raditi na 2x350=700MHz. znaci, u prvom slucaju, kad je FSB=333MHz, NAJMANJA vrijednost koju mogu izabrati za memu je 667MHz, u drugom slucaju, najmanja vrijednost koju mogu izabrati za memu je 700MHz. Takodjer, dok je sve na defaultu, ako sa ponudjenog spiska odaberem memu na 800MHz, FSB se automatski dize sa 333MHz na 400MHz. Ono sto hocu da kazem, je da moram clocakti FSB sa 333MHz na 400MHz da bi mi mema radila na defaultnih 800MHz
     
  9. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista


    Samo da javim, uzeo sam Biostar TP 45 HP ploču, hvala svima za diskusiju. Ovom prilikom bih htio da se zahvalim i firmi Barico i gospodinu Slavoljubu, koji su mi izašli u susret i poslali OCZ Vendettu 2 za TZ.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja se zahvaljujem slavoljubu, sto je cooler dostavio fici u mikroteh, a ovaj meni u zavidovice :) :smt006