Koju plocu kupit???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NeTRa1der, Nov 19, 2004.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    U pitanju su tri ploche:

    MSI KT6V
    GIGABYTE 7VT600-RZ
    ASUS A7V600-X

    koju plochu izabrati?
    znam da rade na SC DDR-u, al meni to trenutno nije bitno...a nisu i nishta sporije od nFORCE 2 400 plocha (gledao sam testove na Tomshardware prije nekoliko mjeseci...)
    uglavnom, za koju plochu se odluchiti???
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa ne kupuje se nf2 radi dual channel-a... tu je odlična stabilnost, brzina, odlični driveri, cijena itd.

    ne znam zašto uopće ideš na via600... ali ajde-de, od ovih bi išao obrnutim redom koji si ti napisao... asus, gb, msi... ali mislim da neka osnovnija nf3 ploča bi ti bio puno bolji izbor, pa čak i ecs nf2 koja košta ~50€.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uzmi plocu sa KT880 chipsetom, jeftinije su od svake NF2 ploce, a osim zvuka su bolje u svemu ostalome. a ako ti je zvuk jako bitan (i KT880 podrzava 6.1 zvuk ali malo vise nasjeda na proc) onda uzmi neku Abitovu ili Epoxovu NF2 plocu. pozdrav.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    pa, pooshto je u sarajevu trenutno samo dostupna ASUS-ova KT880 plocha, da li se isplati uzeti nju???
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    otidji im na sajt, pa ako ploca ima sve prikljucke (vanjske i unutrasnje) koje ce ti trebati samo izvoli i kupi. samo asus je obicno nesto skuplji pa mozda da malo bolje potrazis recimo Gigabyte ili Abit KT880 ploce koje su jeftinije.
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    problem je shto u sarajevu nema Gigabyte ili Abit-ovih plocha nego samo ASUS, koja koshta oko 130KM naMPC...i to u firmi KimTec...
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to je pravo fina cijena. savjetujem da jos malo proguglas, pa ako ne boluje od nekih djecijih bolesti svakako uzmi. inace otidji na http://www.xdiler.com pa vidi jel ti moze lik zbaviti neku drugu.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Znači tu se snabdjevaš, koji im je pass za ovu sedmicu?
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bi uzeo Gigabyte-ovu.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    prošo voz :D
    ja uzeo ASUS-ovu A7V880!
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jebiga, mrzim ASUS.
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija