Konfa/ E7300 + ati4670... ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sale072, Dec 13, 2008.

  1. sale072

    sale072 Aktivista

    1. Pozdrav svima

    2. Dugo je vremena proslo otkako sam se pozabavio Hardwareom tako da sam ispo iz fazona sta je u modi sta nije.. Ali eto sastavio sam neku konfu brzinski, stigla..sve radi.. zasad zadovoljan, zanima me samo misljenje strucnjaka jesam li bacio pare il je sve izbalansirano kako treba:

    Asus P5KPL/1600
    Core 2 Duo E7300
    Asus EAH 4670 512 DDR3
    2048 DDR2 800 Kingston
    Pioneer DVD RW 216D
    400W MSI
    + Philips 19" 190SW9 lcd..

    planirao sam dok se kesha skupi eventualno jos jedan modul od 2 gige ubacit..


    Prvobitno u planu bili E7200 i asus EAX 3850 256bit 512 DDR3, ali eto nema ovog nema onog i na kraju ovo uzeh...

    HW Gurui pucajte... :)
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kasno sada, uzeo si taj kompjuter, i da je lose gotovo ti je. OK konfa, samo napojna je losa, zamijeni kad budes mogao.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Kako reče hurma, manje-više ok, samo je napojna drek. Može se malo i kloknuti taj procesor. 333x10 bi lako moglo na toj ploči.
     
  4. sale072

    sale072 Aktivista

    ma znam..ali eto pitam sta strucnjaci misle..

    Znam da je napojna drek.. ali eto.. gura za sad..
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje nece gurat, kad taj racunar ne trosi ni 100W kad se sve optereti. ;)

    Kvalitet je pak nesto drugo, sigurno ne zelis da ti to napajanje spali pola racunara.
     
  6. sale072

    sale072 Aktivista

    ne zelim ali isto tako nemam kesha.. gledala se svaka marka doslovice... a garanciju imam.. iako je to pretjerano.. eto da moze tek tako sprzit.. nebi se prodavalo onda..
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Garancija ne pokriva ako dodje do nekog vanjskoj utjecaja (npr udar groma, previsok napon) i osteti napojnu i ostale komponente unutra. Glavna razlika izmedju brand napojne i fusheraja je u tome da ako se brand napojna spali utjecajem vanjskih sila, spalit ce samo sebe, a fusheraj ce, 90% sigurno, povuci jos nesto.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne trebas se previse brinuti, nego mi smo postali alergicni na ta kinober napajanja, razumi i nas. :)

    Dakle, topla sugestija je da u buducnosti zamijenis to napajanje necim boljim, a mi ti mozemo i savjetovati kakvo da uzmes. ;)
     
  9. sale072

    sale072 Aktivista

    kad je napolju belaj obicno sve po kuci treperi tad ne sjedim za racunarom :D tako da je sansa minimalna.. ima produzni sa zastitom od tih udara bla bla :)

    Gledat cu nekad u buducnosti da napajanje zamijenim..za sad je dobro.. kad se bude imalo para na bacanje :) ali pvo 2 gige rama jos :)

    a iznenadio me komp... posto fakat nisam upucen u trenutno stanje na trzistu kako i sta..ali ovo gura na full hight detaljima evo sto sam igrao do sad CoD5, Left 4 Dead, Dead Space... :/
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. sale072

    sale072 Aktivista

    kao sto rekoh svaka marka se gledala.. jos nisam ni komp citav otplatio... jebiga.. to nekad iduce godine :D