konfa oko 1000 KM ????

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by maki, Nov 26, 2010.

  1. maki

    maki Novi član

    znaci samo centralna, ram moze biti 1gb ili 2gb jer njega cu posle jos uzimati, ja sam u sarajevu pa ako moze nesto sastavite oko 1000 .... kuciste ne mora uopste biti nesto usminkano, velicina hdd mi nije nesto bitna bio bi zadovoljan i sa 160 gb ( AKO TO PROIZ. JOS UVIJEK) :lol: znaci najbitnije maticna,procesor,grafika,napajanje... komp. ce se koristit za igrice
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Novo ili polovno ?
     
  3. maki

    maki Novi član

    mislio sam novo al i polovno bi moglo doc u obzir al da bas valja
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo sa drugog topic-a, dobra konfa:

    Izbacis samo 1 modul RAM-a, uzmes manji HDD (+popust ako ces placati gotovinom) i valjda je "oko" 1000KM :wink:
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Napajanje - CM 460 W 120 KM
    Graficka - GTX 460 330 KM - viewtopic.php?f=5&t=25481
    HDD Sata 250GB 60 KM
    Procesor Q9400 350 KM
    OCZ Gold DDR II 2GB 65 KM
    Maticna oko 100 KM
    Kuciste 50 KM
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a jesi ga i naso Q9400... i kud ces DDR2, kad DDR3 ima istu cijenu? Ovo piromanovo je sasvim OK + napojna ona koju prodaje Stevie za 85KM-ova...
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo sto je piromanova bez PDV-a, a i quada na neku tranku plocu od 100 km ni slucajno.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa jeste, ali kad smanji hdd, mozda ram, i jeftiniju napojnu, dodje oko milje....
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    AMD Athlon II X4 635 KM216
    GTX 460 KM330 - viewtopic.php?f=5&t=25481
    FOXCONN A78AX 3.0 KM129
    KINGSTON DDR3 1333GHz 2GB KM72
    FORTRON FSP500 60APN KM100
    LG GH22NS50 KM37
    APLUSCASE CS-185A KM79
    WD 500Gb, SATA, WD5000AAKS KM94

    KM1044
     
  10. myself

    myself Novi član

    Pozdrav svim clanovima foruma. Odlucio sam da zamjenim svoj stari racunar pa mi je potrebna pomoc oko sklapanja novog.
    Budžet mi je oko 1100 KM, funkcija gaming. Također zelio bih sto tisu konfiguraciju.
    Monitor vec imam : LCD od 17"
    Mislio sam da kupim ove komponente :

    Za procesor Athlon 2 x4 640 , da li je velika razlika između phenoma u igrama zbog nedostatka L3 ? Isplati li se dati oko 100 KM vise?

    Maticna - ?

    Zatim graficka karta:
    ASUS nVIDIA ENGTS450 DIR.CU, 1GD5 http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1831 (nije TOP verzija)

    2-4 GB Ram-a

    HDD 3.5" 640GB WD SATA Caviar Black 64MB WD6402AAEX
    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1922

    Napojna jedinica 500W OCZ ,StealthXStream

    Kuciste Silverstone Precision

    Hvala :)
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ganjaj barem gtx460 ako vec hoces konfu za igranje. Mada za taj monitor ti i ne treba neka super jaka graficka, ali eto vjerovatno ces i njega mijenjati u dogledno vrijeme :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vrijedi mu nista GTX460 ako nema jaci procesor, a Athlon II X4 to nije. Bolje mu je ici na tu GTS450, samo mislim da ima i jeftinijih opcija. Recimo znam da je u Genelecu MSI Cyclone GTS450 cca 270KM sa PDV-om.

    Napajanje moze i od 400W ako je brandname. Moze se i na kucistu usparati. Memorija - najjeftiniji DDR3. Za maticnu je malo teze dati preporuku, ali kakva 880G sa USB3.0 podrskom bi vjerojatno bila dosta.
     
  13. irhadkul

    irhadkul Komšija

    slazem se sa stivijem u svemu osim u jednoj stvari.Mislim da mu ne treba ploca sa usb 3.0 podrskom,posto su trenutno skuplje od onih sa usb 2.0,a i ne vjerujem da ce imati za sto iskoristiti.Kad se u dogledno vrijeme pocne koristiti ovaj port,kupis pci usb hub i mirna ti dusa.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skuplje su ali ne puno. Ima i jeftinijih modela ako uzme Asrock plocu recimo.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stvarno ne znam dokle ces dizati u nebesa potrebu gtx460 za jacim procesorom? Ispade graficka toliko jaka i ovisna o procesoru da ako neko nema i7 - ne treba da razmislja o istoj. Zaista mu je bitno hoce li imati 80 ili 100fps... Uvijek je bolje ici na jacu graficku ako su igre u pitanju.
    Vec sam kacio primjer da oc-ana 4890 sasvim fino radi sa e5200 u crysisu koji je i danas jedna od najzahtjevnijih igara sto se tice graficke:
    http://img158.imageshack.us/img158/4099 ... 36vsi7.jpg
    Znaci (prosjecno) na 16x10 i enthusiast detaljima, covjek ce se identicno naigrati crysisa sa e5200 default i i7 4Ghz... dok to nece biti slucaj ako stavimo gts450 umjesto 4890.

    Umjesto gts450 puno bolja opcija je uzeti polovnu 8800gt ili 4850 dok se ne zamijeni monitor.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora i7, moze i dobar i5. :p

    Ja kazem ono sto znam iz licnog iskustva. U 80% novijih igara graficka nece prec 60% opterecenosti. Meni je tako bilo sa Q6700@3,2GHz, taj Athlon II X4 je tu negdje. Dualce da ne spominjem, strategije su recimo sve odreda gladne procesora.

    Nece covjek igrat samo Crysis, koji je izuzetak po tom pitanju, optereti GTX460 cak i sa starim Athlonom X2 5000+.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma okani se tog 'mjerenja' opterecenja. Uzmi eto neku strategiju pa izbaci avg fps sa procesorom na 2.6 i 3.2Ghz. Uzmi pet igara razlicitih zanrova i napravi tabelu sa procentima kako bi se potpuno uvjerio. Postoje igre koje su gladne procesora i jezgara ali ih je daleeeko manje nego onih gladnih za grafickom kartom ;)
    Da ces na manjim rezolucijamai detaljima dobiti veci fps sa brzim procesorom - to svakako ali nista sto bitno utice na samu igrivost kao sto je to slucaj kod neadekvatne graficke.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mogu, nemam procesor. :D
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Lol :D
    Eto, ako nista, vidjeces kada dobijes novi proc :p Imas neke rezove sa q6700 na 3.2Ghz pa uporedi...
    Po meni je q6600 jedna od najboljih kupovina ikad u smislu da si mogao biti potuno miran ravno 3 godine. Taj procesor na 3.6 je i danas dovoljan za 99%
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    Jaran jucer uzeo i5 760 za 250 KM, nov, ne koristen u origigi kutiji, ne otpakovan. Ako ima jos neko zaintersovan mogu nabaviti br. telefona covjeka od koga je uzet proc.