Konfa sa monitorom za nekih 1200 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by metallac, Dec 8, 2010.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Prijatelj kupuje komp ima nekih 1200 KM... Šta se može najbolje ugurati za to :D uključujući neki normalan monitor

    Zahvaljujem unaprijed...
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ima milion tema vec :) Hoce za igranje ili?
    Athlon II x4 + 2-4 GB DDR3 + 500GB i vise + GTS450 + FORTRON 500W itd. Za vise detalja, procitaj koju slicnu temu, ima ih mali milion.
    Monitor ganjaj 22" za 300KM, ima BENQ nekih modela. Saberi, oduzmi, pa vidi moze li se uklopit u budzet, ako ne moze, javi da gdje smanjimo.
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Da ne otvaram novu temu potreban mi je komp sa monitorom za crtanje u catia, solidworks, autocad... Budžet nekih 1500 KM... nemam vremena da pratim IT pa nisam baš mnogo upućen u ove nove stvari :D
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dobar ti je i taj postojeći
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Hehe znam ali ne kupujem sebi... Prijatelj traži neki komp pa se raspitujem, ali nisam dugo u tim vodama pa ne znam šta da odaberem :D
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ASUS VW227D

    ASUS P8P67

    INTEL Core i3-2100

    PALIT GTX550TI/1024MB

    WD Ext Elements Desktop 1TB

    HITACHI 500GB SATA2

    KINGSTON DDR3 1333MHz 4GB X2

    FORTRON Hexa 500


    Mozda ti ovo predje limit od 1.500,ja sam ovo sastavljao na barico.net i ispadne 1.571,ali ako nadjes negdje neki od ovih jeftinije,eto ga,ja ovo ne bih uzimao jer kada bih uzimao uzimao bi nesto jako,ali bas jako,ali ovo je dobro i za radjenje u programima kao sto je 3D Max,tako da ce mu ti gore navedeni programi "letit'". pozz :smt006
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakav si mu to eksterni disk uvalio?

    Sandy bridge je ok, ali govorimo o dual-core procesoru bez mogucnosti overclocka. To je totalni fail osim za office masine (i njima bi vise godio quad-core) i htpc-ove.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel ja??

    Ako sam ja jbg,promaklo mi htio sam caviar blue ;),jbg slucajno
     
  9. efo

    efo Komšija

    nije bas totalni fail (proc). ima 4 threada i odlican je za gaming i rad sa 3d alatima (gdje je rame uz rame sa procesorima kao sto je i5 750), sto njemu u sustini i treba. za bolji procesor treba izvaliti i dosta vise para, tako da je ovaj proc po meni ok; mada ga ja nikad ne bih uzeo posto sam u dushi overclocker :)
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker



    ne bih ni ja ,ugl. zbog overclockinga,slozili se da bi mu fino sluzio za ovo sto njemu treba/ne gamer kao mi,nego kao neki "arhitekturista",jer mu treba da radi u programima kao sto su AutoCad pozz :smt006
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema on sirove procesorske snage. A dual-core procesor nikako ne moze bit odlican za gaming (ili za bilo sta drugo), ma kakav on bio.
     
  12. efo

    efo Komšija

    sve novije igre imaju podrsku za vise threadova, a u takvim naslovima je ovaj proc cak i jaci od (def.) i7 750, dok u onim koji ne podrzavaju vise threadova ne kaska puno, tako da se nebi slozio s tobom. naravno, oc (ne)mogucnost je idalje velik problem, ali ako momak nece klokati, i3 2100 je dobar izbor, jer recimo athlona x4 cak i u apsima koji ne podrzavaju vise threadova dere ko malo dijete, a nijansu je skuplji.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ebg sad ispade bolje 4 threada nego 4 jezgre :D :D
     
  14. efo

    efo Komšija

    pa u ovom slucaju jeste, ali zbog naprednije arhitekture, inace to nisam rekao :)
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ne mogu bit bolja 4 threada na 2 jezgre nego prava 4 threada na 4 jezgre nikad. Jednostavno zbog logike :D Pa nije toliko "naprednija arhitektura".
     
  16. efo

    efo Komšija

    ne razumijem to prava 4 threada. hoces rec da i3 2100 nema 4 prava threada? ako je tako onda si u krivu i mislim da malo mjesas pojmove.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa to je obicni dualac sa ht
     
  18. efo

    efo Komšija

    sta si nam novo rekao? ova diskusija je otisla u offtopic, sve sto sam rekao je da je i3 2100 dobar izbor ako momak ne planira clockat, jer je ponajbolji izbor u svom cjenovnom polju..
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

  20. selvin

    selvin Moderator

    Ne mijesam ja nista, ti mijesas :D 4 threada na 4 jezgre su pravi threadovi, dakle svi se mogu istovremeno izvrsavati. Dok 4 threada na 2 jezgre se ne mogu svi istovremeno izvrsavati na taj nacin vec postoji nesto sto se zove hyper threading. Ali to je vise sarena laza :D Jer opet to nije pravo istovremeno izvrsavanje, ne mozes duplicirat jezgro :D Samo operativni sistem ih vidi kao logicke jezgre i moze "istovremeno" izvrsavati thredove na tim jezgrama. Dobijas na performansama, ali to nije to :)