Konfiguracija do 3500 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dek, Nov 21, 2021.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne sve ok, samo kažem ako je neka luda cijena i šta je konkretno problem sa tom Biostar karticom.
     
  2. dek

    dek Novi član

    Coolermaster Masterbox MB500
    Asus Tuf Gaming B550 Plus
    AMD Ryzen 5800x
    Be Quiet Dark Rock 4 cooler
    3 Be Quiet Pure Wings 2 venta, PWM, od toga dva high speed 2000rpm
    Asus Strix Rog RTX 3070 Ti
    32 GB Corsair RGB RS 3600mhz
    Samsung 980 Pro 1TB, SSD NVME
    Corsair CX 750M Bronze 750W

    Eto, kupljeno...Naravno, izaslo je puno vise..
    Generalno je ok, mada nisam zadovoljan nekim stvarima...Trazio sam "silent build" ali od tog ocito nista.

    1. 5800x too hot. Sad tek vidim da se vise zagrijava nego 5900x.
    2. Trebao sam ici na neko bolje i vece kuciste pa da npr. moze stati neki high end Noctua cooler ili Dark Rock Pro.
    Ovaj Dark Rock 4 je jedva stao ali 5800x je prejak za njega.
    3. 3070Ti ima umjereni coil whine pri opterecenju.
    4. Trebao sam ici na kvalitetniji PSU. Pod vecim opterecenjem, npr. Red Dead 2, PSU vent ide haman na maximum, bas se cuje.

    Vasa misljenja...?
     
    Last edited: Jan 4, 2022
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Izgleda da su se TUF modeli pokazali kao najbolji po pitanju coila.Imam TUF 3080,a i moj prijatelj istu i nema coila uopste dok sam prije ove imao Gigabyte RTX 3070 Vision OC sa groznim coilom,a inace Gigabyte/Aorus modeli su ubjedljivo najgori po tom pitanju i ocigledno nisi imao srece sa Strix :(

    Napojnu si trebao uzeti bar RM ili RMx seriju,a HX ili HXi bi bila idealna jer kod mene se ne cuje ni kada su najvece temperature ljetos bile do 40c,a HXi model imam.

    Hladjenje za 5800x NZXT Kraken x63 bi bilo idealno ili neko sl.,ali ako si prosao lose na silicon lutriji onda ti nece nijedno hladjenje pomoci nazalost.
     
  4. dek

    dek Novi član

    Jbg...
    Za PSU sam definitivno trebao ici sa kvalitetnijom opcijom. To mi je zadnje bilo na pameti. Nije da ovo ne moze odraditi posao (siva verzija je pa je ok) ali za ovu konfiguraciju i za neki silent build je trebao neki high end.Ne znam koliko je komplikacija da sada to mijenjam.

    CPU cooler i nekako ide, ali ventove u kucistu moram drzati pod kontrolom inace idu do nekad i do 100% a tad je nepodnosljivo igrati. CPU u Football Manageru u nekim trenucima ide i do 90 , moracu zivjeti s tim.
    I ovi Pure Wings 2 nisu bas naj naj, idealni bi mi bili Noctua ili Be Quietovi bolji modeli (Silent Wings 3).

    Za GPU ne znam, ima taj coil whine ne znam da li se to moze reklamirati. Ili cu mozda vremenom prestati obracati paznju( kad se ukljuce zvucnici onda se ne cuje toliko). Tu je i opcija sa headphones...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja 5800X bez problema hladim sa ovim u SG13 ITX kućištu. Dobio sam totalno tiho kućište u idle-u (što mi je i bilo bitno), dok u igrama svakako imam slušalice pa ventilatori ne smetaju.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Posto si tek kupio i izvalio se podosta vidi vremenom da zamjenis cpu cooler i napojnu kada ti bude na ruku.

    Kod nas tesko da se moze bez prijetnje inspekcijom na coil izganjati reklamacija.Evo kako je kod mene coil zvucao,ali slab microfon na mobitelu i uzivo je puno gore bilo.



    A cuj na Gigabyte RTX 2080 WF3 ventilatora nakon 3 sedmice od kupovine.



    Poslije ovih problema rekao sam nikada vise Gigabyte graficka :)
     
    Last edited: Jan 4, 2022
  7. Loki

    Loki Komšija

    Koliko te na kraju izašlo ovo sve i jesi li kupovao sve na jednom mjestu?