konfiguracija + sastavi sam=?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GV, May 20, 2004.

  1. GV

    GV Komšija

    Koliko je dobra predložena konfiguracija i koliko je teško sve to sklopiti nekome ko ima volje i pomalo znanja.

    MB ASROCK K78X R3.0 K7 SIS 746FX
    AMD Athlon XP Box 2500 333MHz S
    DDR 256 MB PC433 SuperRam Kingmax
    HDD Exceltor 40 GB 7200
    CD RW LG
    DVD Pioneer 121
    VGA Gainward Pro/660 FX 5200 128 MB TV
    Kuć ATX 300W HF08

    monitor i ostalo nije toliko važno
    PS. Šta mu zači ono bulk i atapi bulk i retail

    Hvala!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    matična nikako... nforce2 (abit, epox...)
    cpu mobile barton 2500+ ili ako nećeš clockat onda uzmi taj box desktop 2500+, al je inače cooler u tom boxu sranje
    probaj nekako 2x256rama jer samo na 256 win xp neće baš bit sretan (provjereno kod mene već duže vremena)
    hdd nikako... traži seagate 7200.7
    graf isto tako... radeon 9600pro/xt, ako imaš para onda geforce 5900xt
    uzmi malo jače napajanje ak možeš da ne bi bilo problema

    sad ću ziher zajebat... bulk je uređaj u vrećici (obično) bez softvera, a retail je kompletan uređaj... ili je sve to obrnuto.
     
  3. strawa

    strawa Aktivista

    covjek ocito hoce najjefinije komponente koje ima u plusu,
    po meni zamijeni samo hard disk cisto radi sigurnosti (maxtor npr.)
    (taj cpu ide fino na 11x200 = 3200+ mada je pitanje da li ta ploca moze raditi stabilno na 200 mhz fsb.)
    ostalo je ok
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa ne znam baš da se isplati uštedit 30€ na matičnoj... vjerujem da je toliko negdje razlika. rađe uzet slabiji proc, pa ga clockat na boljoj matičnoj (štoviše abit je top izbor za te novce), lako se to kasnije zamijeni.

    maxtor i sigurnost ne idu baš zajedno.

    a ova 5200 nije baš jeftina... bolje potražit malo po oglasnicima ti4x00, pa čak i gf3.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Maticna: 8RDA+
    Proc: 2500+ je dobar
    Memorija: 2x256MB DDR433
    HDD: 40 GB Maxtor 7200rpm
    CD/RW LG super
    DVD isto tako super
    VGA: neznam, u plusu izgleda nema 9200 obicna, dakle da nije SE. ali ajd, ta kartica je zivo s***nje, al ako neces igrati igre posluzit ce (al isto bi ja onda uzeo 9200SE, jer ima bolju sliku i tv izaz :D)
    Kuciste: ako bude neko shrot napajanje unutra komp ti nece biti stabilan.
     
  6. kenci

    kenci Aktivista

    moci ces nov za te pare kupiti :p...
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    Sve je OK , ali ak mozes strpi se malo ( skupi jos nekoliko € ) i kupi si bolju maticnu, znaci prvom maticnu mijenjaj , onda za pare ove fx5200 sigurno mozes naci barem malo bolju graf.
    Npr: ATI 9200 128 DDR , 128 bit, ( NI SLUCAJNO NEMOJ ONU SE-Seckond Edition da ti uvale.)
    ili neku dr, mozda polovnu gf3ti200.

    A komp, uopse nije tesko sklopiti sam, vidjeces nako prvog puta, kasnije je šega to uraditi ( meni su se prvi put tresle ruke i jedan saraf mi je ispadao 5 puta u kuciste :D, LOL )

    Samo nemoj zuriti nigdje i sigurno nemozes nista pogrijesiti,a ak pogrijesis nece se komp upaliti ili se upali ali daje neke zvukove ( nemoj se bojat :) )
    , a svaki taj zvuk znaci nesta :D

    poz... i pisi nam kak ti ide ;)

    ...
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ne zaboravi izvrsiti deelektrisanje sarafcigera a i samog sebe,najbolje za radiator se svezati metalnom zicom.

    jer sam ja uspio sprziti dva mogula memorije , a mislim da je bilo radi naelektrisanja
     
  9. d0ga

    d0ga Aktivista

    il se ufatit za cesmu :)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    512MB memorije obavezno iako možeš sa 256, ali 512 je 512 ipak ;)
    Grafička uredu ako ćeš igrati na nizim detaljima inace nece vise...
    5600 bi bila sasvim dovoljna

    Ako to ispravis imat ces Konja za Trku™ (c) by eXmAn
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sastavio cirka 30 konfiguracija, nikad nisam nijednu sprzio, nikad se nisam elektriso... mozda imas akumulator u sebi pa te napaja ... ili pak do mene, ne znam se naelektrisati :)
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ja samo kazem sta se meni desilo,a i gledo sam dosta ljudi koji su sklapali racunare i uradili si isto, pogotov kad se procesor postavlja.
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    [/quote]ali 512 je 512 ipak ;)[/quote]

    Ovo me podsjeca na :
    Mercedes je Mercedes :D ili
    Novo je Novo
    :D

    poz...
     
  14. kenci

    kenci Aktivista

    ma samo obuci gumene papuce ;).. i unos problemos..
     
  15. GV

    GV Komšija

    Prvo da se zahvalim na savjetima. Čak možete naći i recenziju ploče na ovome hardware...netu. Doduše u pitanju je verzija 3.1 ali ja se svakako nisam mislio upuštati u klokiranje i sl.Prvenstveni mi je cilj da si je mogu priuštiti sa svojim nezaposleničkim primanjima, a i o većini stvari o kojima govorite sam potpuni autsajder. Nakon pročitanog najvjerovatnije ću se upustiti u tu epopeju sastavljanja možda za sa sada sa slabijim procesorom i na duži vremenski period (kako bude para), a možda i cijene u međuvremenu padnu. Savjete u izboru procesora i ostalog i dalje primam ali držite se cijena oko 100 Km za pojedine komponenete. Još jednom hvala na podršci i interesovanju!
    GV
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Bash mi je drago da smo ti bar malo pomogli.

    ;)

    poz...
     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    mozda gumene rekavice