konfiguracija ....

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dzahdo, May 10, 2004.

  1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Şlusajte sad ovo :

    -Dobivam novi komp za oko 2 mjeseca (kad skola zavrsi(moram proc odlicnim, al to nije nikakav problem)) :D
    - Evo sam skuco jednu konfiguraciju za kupovinu (cjena nije vazna)
    - Enis rece da valja
    slijedi :

    - AMD nForce 2 bazirana ploca
    - AMD Athlon XP 2800+
    - 1 GB (1024 MB) DDR400 RAM
    - MAXTOR 160 GB, Serial ATA, 7.200 rpm
    - Radeon 9800 PRO 128 MB
    - CRT 19" Flat monitor
    - DVD+R/RW pisac
    - CD Citac 52x
    - Tastatura (ako imate neku dobru preporuku pisite koju cu )
    - Opticki Mis( -//- )
    - Zvucna kartica 5.1 ( ako ima bolja pisite )
    - Zvucnici 5.1 ( -//- )
    - Interni WINmodem
    - Kuciste ( vi napisite koje je najbolje )


    Molim vas da napisite sve sto ne valja i sto treba bolje , i valjal ovo , i ako ima nesta bolje i novije i jace i brze (ihii) pisite , rekoh nije vazna cjena . ako imate ideja jos nesta dodat govorite , nece meni niko u servisima podmetat , kad imam vas fine ko ista da mi pomognete ;) , haj ne morate hitit ( zurit )



    tokom pisanja sam koristio -//- sto znaci da to u zagradi vrijedi isto kao i za proslu zagradu , al znam ja da vi to znate , lol cujemo se pozdravi svi :D:D:D ;););) 8) 8) 8)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ploča - abit nf7, an7, epox...
    cpu - mobile barton 2400 ili 2500 (garantiran clock sa 1.84 na 2.3-2.9 naravno uz dobro hlađenje)
    ram - uzmi 2x512 kingmax 433 ili kingmax hardcore 466/500
    disk - seagate 7200.7, sata ti ne treba i imat ćeš sranja prilikom instalacije xp-a... osim ak nemaš nekog da ti pokaže kako.
    graf - oke
    monitor - uzmi bilo koji sa dynaflat cijevi (znači samsung, hansol, hyundai...)
    dvd-r - nisam baš upućen, ali vjerujem da sa pioneer-om nećeš promašiti
    cd-rom - ne, nego dvd-rom... ista preporuka kao i gore (ovo je provjereno)
    tastatura - microsoft (recimo office) ili logitech... stvar ukusa
    miš - logitech mx serija
    zvučna - dobit ćeš je na matičnoj i ne treba ti dodatna kartica jer je ova odlična
    zvučnici - logitech z640
    kućište - napajanje... traži neko zvučnijeg imena 350+W (tagan, fortron, chieftec, aopen, enrmax...), a kućište koje ti oku djeluje ugodno

    mislim da je grijeh ako ne uzmeš ovu konfu koju sam ti napisao :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    eto možeš i nec i lite-on nabavit (koji su jeftiniji od pioneera).
     
  4. emirc

    emirc Novi član

    Sve je ok, samo izbjegavaj Kingmax PC433 512mb module u SIROKOM luku, evo ja uzeo 1GB PC433 i razocarao sam se.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    @emirc Ma ti predji na WinXp pro ;).

    @dzaho.
    Evo syss ti je sve lijepo napisao
    Samo se kloni 512MB modula Kingmaxa i sve ce biti super.


    hehe..a sta ce ti cd rom kad imas dvd przac? :D
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    a da, ima raznih kingmax 433 modula, neki rade predobro (uz bok sa corsair i sl.), neki su totalna smeća tak da je to svojevrsno kockanje... ali ovi hardcore moduli su navodno jako dobri.

    sad sam gledao malo ove dvd pržilice u pcchip-u, uglavnom boljka pioneera (skoro svih) je što za normalan rad zahtjevaju zvučnije (skuplje) blank dvd medije... sa druge strane benq i ricoh su bili odlični na testovima (ricoh je svojevrsni pobjednik).
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jesi siguran da ces ti to sve uzet?

    Ja sam sa 13 imo Celeron333
     
  8. Teoma

    Teoma Novi član

    Bolje ti je da uzmeš Athlon XP 3000+ i Asus A7N8X-E Deluxe!!!!
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nisam baš siguran... xp 3000+ radi na 2GHz, a ovaj mobile može bez problema na 2.3-2.5, a max što sam čuo je bio 2.9... asus je oke, al je precijenjen (što radi branda, što radi nepotrebnog bundlea) i nije tako dobar clocker kao abit.
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    obavezno uzmi neku zaštitu na monitor jer kada ovo dobiješ bices 24h online ...

    poz...
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Bošnjo Bošnjo bošnhnija nemoj trošit vrijeme , ima pi[pii]ke al zdravija ima i za tebe...
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija


    ma jok ovo kupovat!!! to je cisto smece!!! Samo treba dobar monitor!!! radje ustedit na necem drugom!!!

    a sto se tice 3000+??? Zasto davati vise para kad isto dobijes i sa 2500+???? A tek 2500+ Mobile je zakon...100% ide do 2,5Ghz (bez nekog velikog grijanja) a sa boljim hladjenjem (citaj vodenim) ide kao sto je syss napisao i do 2,9Ghz!!!

    A tu Asus maticnu nikad nebi uzeo. A razmisli jos onu sto Enis preporucije (joooj neznam koja je :oops: )
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma mali vas zajebaje...

    Mislim na autora
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Kann sein :)
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    uzmi barton mobile evo moj suklja 2400 mhz na 1.45 v
     
  16. Teoma

    Teoma Novi član

    točnije athlon xp 3000+ radi na 2166 Mhz,i sa dobrim hlađenjem mogao bi se dignuti barem na 2.6 ili 2.7,i nije istina da asusove matične ploče nisu dobri clockeri,ja sam svoj P4 2.6 Ghz overklokirao na asusovoj matičnoj ploči P4P800 Deluxe na 3159 Mhz!!! (FSB 972 Mhz) i to sa hladnjakom koji je došao sa procesorom.Sa boljim hlađenjem bi sigurno mogao ga dignuti na 3.6 Ghz.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Krkljanac...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    nemreš nagađat na koliko bi išao 3000+, osim ak ga nisi vidio na djelu. njegov clock ovisi o visini fsb-a, što znači kvalitetna/brza memorija i ista takva matična. sa mobile-om si siguran da ćeš ga dignut na (skoro) bilo kojoj konfi, o temperaturama neću ni pričat.

    ti imaš intel sistem i asus je tu "na svome", ali amd platforme nisu tako bajne (i mnogo su skuplje od konkurencije).

    i ovo da bi ti p4 2.6 išao na 3.6, a već na 3.16 radi @970fsb je isto tako malo upitno.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Painkiller ne pricaj gluposti.
    3000+ bi jedva isao na 2,4 Ghz sa nekim ultra vodenim! a na 2,7 skoro pa nema sanse ni sa pothadjivanjem!.
    Al ti uopce neces da cujes da su 2500+ i 3000+ u biti ISTI procesori i da imaju ISTU mogucnost OC-anja.

    @syss...
    nije ni napisao 3,6 vec 3,16 ;) . I slazem se tobom za Asus ploce.
     
  20. antonio

    antonio Aktivista

    napisao je