Konverzija napona sa 220 V na 120 V

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neer, Jun 14, 2014.

  1. neer

    neer Aktivista

    Nabavio sam Xbox One konzolu iz SAD-a. S obzirom da adapter iste radi na 120 V, koje je najbolje rješenje da istu prilagodim našem naponu?

    Obični putni adapter/konverter bi trebao biti dovoljan i siguran ili narudžba novog EU adaptera online? Svjestan sam da je druga opcija bolja no malo zazirem od no-name kineskih proizvoda, imao sam negativnih iskustava ranije.

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta je obicni putni adapter?
     
  3. neer

    neer Aktivista

    Onaj od 15-20 KM, nista specijalno.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi koliko je ampera ili vati pa vidi koliko je xbox adapter pa ako je manje na adapteru xboxa onda moze :)
     
  5. neer

    neer Aktivista

    Hvala, to ce vjerovatno biti privremeno rjesenje. Cini se da ovi kineski adapteri nisu bas isti tako da neka stoji upozorenje.
     
  6. reni90

    reni90 Aktivista

    pokusaj naci pretvarac 110/230, imas rs elektronik i druge slicne radnje, mozda u njima imas cak i adaptera slicnih karakteristika
     
  7. neer

    neer Aktivista

    Ma odlucio sam se na oficijelne Xbox servisne kanale na kraju. Skupa avantura, trosak od oko 110-120 KM ako se sve poklopi kako treba, angazovao sam neke konekcije u inostranstvu. Gotovo da nista nisam ustedio kupovinom u SAD-u u odnosu na Evropu, skola za ubuduce.