Kreiranje registracije na website

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by elvedin89, Aug 18, 2010.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    prvi put pravim Web stranicu sto znaci da nemam nimalo iskustva al sam naso neku stranicu http://www.webs.com i tu ti daju neki prostor online neki HDD FTP nesto hehe da napravis sebi svoju stranicu dadnu par templates mozes izabrati ime svoje stranice itd i ima to login register logout cudo e sad posto sam ja napravio svoj template jer mi se tamo nesvidja nijedan njihov pa kad ga ubacim u taj prostor koji su mi dali na netu taj HDD online neki sta je vec kako se zove nije bitno.e sad kad otvorim tu svoju stranicu pokaze mi se taj moj template sto sam napravio al je stvar u tome sto nema vise onog register i login i logut dugmeta kako sad da ja to postavim da se mogu ljudi registrovati kad dodju na moju stranicu.Nemislim nista ozbiljno praviti od stranice samo nako da mi nebude dosadno pa me to muci sa tim login register cudom ako ima neko jednostavno rjesenje molim da pomognete.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Trebas poznavati HTML/CSS.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zakupi posebno hosting, izdvoji mjesecno 7.59855KM za njega, kupi domenu koja se placa jednom godisnje (.info je manje od dolara godisnje) i instaliraj joomlu. Nece ti trebati nikakvo poznavanje HTML-a ili CSS-a. Ima vec tema za joomlu i tamo potrazi pomoc.
     
  4. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    ok probacu sa joomla da napravim valjda ce biti lakse
     
  5. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Ja ti mogu pomoći ako ćeš praviti od nule pomoću php i mysql. Joomla nisam nikad ni koristio, niti planiram.
    U svakom slučaju moraš obratiti pažnju ako si na besplatnom hostingu, imaš li ograničenja za slanje email-ova. Npr. imaš hosteva koji ti obrišu račun bez upozorenja, ako pošalješ više od 20 automatskih email-ova u minuti (u tvom slučaju ako se registruje više od 20 ljudi u minuti).
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    ROFL, osim ak neces da ne iskoristis ama bas nista od onoga sto ti joomla nudi.
     
  7. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    moze pomazi krenucemo od nule hehe mozda nesto i naucim.registrovo sam se i na 000webhost.com i tu imam prostora 1500MB i 100GB bandwidth to je free webhost neki
    a za te mailove neznam dali ima ogranicenje il nema mozda neznam nisam to ni gledo a i neznam dje da pogledam hehe
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti bi nejga bacio na mjesece "pisanja" za zezanciju koju on hoce. I da, da se uredno vodi stranica/forum u joomli ne treba poznavati nista osim njenog kontrol panela. Guglanjem moze naci kako da prepravi par redova ako mu zatreba.

    Nemoj djabe tjerati ljude dezinformacijama.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moze se i spicangama smontirati racunar, ne treba ti sarafciger uopste.
     
  10. wudu

    wudu Aktivista

    Jedne prilike mi je jedan forum bio na 000webhost. Poslao sam mass mail (ne znam sad koliko je tad bilo korisnika) i odma su mi deaktivirali account. Doduse nakon razmjenjenih par mail-ova sa supportom, opet su mi ukljucili account.
     
  11. Surveyor

    Surveyor Novi član

    I ja imam jednu domenu na tom hostu :D Kod njih imaš to ograničenje za 20 emailova.
    Lično nikada ti ne bih preporučio da za početak prepravljaš gotovu stranicu. Napatićeš se. Najbolje ti je da kreneš sve iz početka ako hoćeš šta da naučiš. Ja ti mogu pomoći oko te registracije, ali moraš prije toga osnove da pređeš sam.

    E sad da te upoznam u šta se upuštaš ako ćeš ručno:)
    Prvo koliko sam shvatio hoćeš na već neku postojeću stranicu da dodaš prijava, odjava i registracija.
    Tu stranicu trebaš skinuti na svoj računar, pomoću npr. programa fileZilla.
    Moraš znati barem HTML, jer kada otvoriš tu stranicu u nekom editoru nećeš imati pojma šta je šta.
    HTML nije neka nauka, ako znaš engleski možeš shvatiti osnove za koji sat na ovoj stranici http://www.w3schools.com
    Tu isto imaš osnove php-a i mysql-a.
    Ja ti mogu uraditi prijava, odjava i registracija ali na tebi je da to povežeš sa ostalim dijelovima stranice (npr. ako se neko prijavio da može da napiše poruku).

    Što se tiče registracije, moraš da mi kažeš koje podatke o korisnicima želiš da imaš u bazi (npr. ime, password, email, grad...). Kad to sve skontaš, onda možemo da počnemo.

    Od programa preporučujem Komodo Edit i WAMP server
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  13. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    pocecu osnove da ucim na ovoj stranici javim ti se kad budem spreman
     
  14. extibo

    extibo Komšija

    Od text editora bih ti preporucio Notepad++ ili PSPad. Sto se tice hostanja servera na localhostu, koristim XAMPP i nisam imao problema.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene je nekad bila ista kombinacija PSpad+XAMPP :) I sto Zeleni kaze, pocni sa "Hello World", koristeci neki tutorial :)
     
  16. extibo

    extibo Komšija